skip_main skip_menu skip_search

Strelné zbrane na náboje s okrajovým zápalom

Flobertky

Pomáhame s výberom

Francúzski puškári od roku 1831 vymýšľali rôzne konštrukcie nábojov. V streleckej spoločnosti sa ale nikdy moc neujali. Až o 18 rokov neskôr prišiel Louis Flobert ako prvý na to, ako prakticky použiť náboj s okrajovým zápalom. A tak vznikla flobertka.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Navolenej kombinácii filtrov nezodpovedajú žiadne položky

Flobertky - VYBERTE SI Z PODKATEGÓRIÍ

FLOBERTKY MAJÚ NAJBLIŽŠIE K OSTRÝM ZBRANIAM

Flobertka je strelná zbraň, ktorá využíva náboje s okrajovým zápalom. Tie mají zápalnú zložku umiestnenú v dutom okraji na dne nábojnice. Z toho vyplývá, že zápalník je umiestnený mimo osu náboja. Kvalitou spracovania sa mnohé flobertky môžu rovnať ostrým zbraniam. Nevýhodou je vyššia hlučnosť flobertiek, niektorým susedom sa to nemusí práve páčiť. Pri dodržaní všetkých predpisov si ale môžete kľudne zastrieľať aj na záhrade. Vôňu strelného prachu pri výstrele len tak niečo nenahradí.

VYUŽITIE FLOBERTIEK

Strelcom slúži k výcvikovým účelom a k športovej streľbe na kratšiu vzdialenosť. Flobertkové revolvery a pištole sa hodia na streľbu na terč do 10 metrov, dlhé flobertkové pušky sú presné eště na 20 metrov. Sú ideálne aj pre začiatočníkov, ktorí sa ešte len učia strieľať a nemajú zbroják.

STRELECKÝ ZÁŽITOK

Voľne predajné flobertky patria medzi zbrane kategórie C-I. Najobľúbenejšími sú flobertky kalibru 6 mm flobert, ale záujemci u nás nájdu aj flobertky kalibru 4 mm. 

ČESKÉ FIRMY SÚ NA FLOBERTKY MAJSTRI 

U nás flobertky vyrábajú hneď dve firmy: Alfa Proj a Spielberg Brno. Obidve si zakladajú na kvalite a patria k špičke v obore. Novo do hry vstúpili aj  Slováci, konkrétne s flobertkovou pištoľou Grand Power. Turci z Atak Arms im nemôžu kvalitou konkurovať, preto útočia veľmi nízkou cenou.

Doporučené články

Montáž a nastrelenie puškohľadu - ako na to

Poradíme vám s výberom montáže a dozviete sa ako nastreliť puškohľad, či už sa ho chystáte pripevniť na vzduchovku alebo guľovnicu. Článok je určený hlavne pre strelcov začiatočníkov.

Lukáš Hajný,

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz