skip_main skip_menu skip_search

Máte dotaz? Sme tu pre vás Michal +420 778 772 453, Po–Pia, 8:00–16:00

Zbierajte vernostné diabolky a šetrite na nákupe

icon_in_basket 0 Prázdny
Marek Děngl

Mirka

Váš košík je prázdny

Pridajte do neho vybraný tovar. Premýšľate, kde začať?

Prehliadnite si najpredávanejšie kusy alebo našu poradňu.

Dokonalé ostrie ako od profesionála

Brúsne kamene

Pomáhame s výberom

Brúsne kamene na nože sú jednou z pôvodných metód brúsenia nožov. Čepele sa historicky vždy brúsili práve pomocou brúsnych kameňov. Aj stredovekí kováči a majstri mečiari vždy brúsili meče s ich pomocou. K brúseniu pomocou brúsneho kameňa musíte mať aspoň základné znalosti postupu brúsenia.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Brúsne kamene

Brúsny kameň Wildee (600/1500)

1x

Kombinovaný brúsny kameň Wildee s dvoma stupňami zrnitosti (600/1500) dodávaný spolu s protišmykovou gumovou podložkou.

Skladom > 20 ks, v utorok 26. 9. u vás

€ 19.5

Brúsne kamene

Brúsny kameň Lansky LPUCK

Kulatý brousek pro broušení zahradního nářadí. Dvě brusné plochy nabízejí dvě zrnitosti: 120 a 280.

Skladom 10 ks, v utorok 26. 9. u vás

€ 10.4

Brúsky na nože

Brúska Lansky LGRDN

Zahradní brousek Lansky LGRDN pro broušení všeho druhu zahradního nářadí.

Skladom na centrálnom sklade, v piatok 29. 9. u vás

€ 10.7

BRÚSNE KAMENE

Brúsne kamene na nože sú jednou z pôvodných metód brúsenia nožov. Čepele sa historicky vždy brúsili práve pomocou brúsnych kameňov. Aj stredovekí kováči a majstri mečiari vždy brúsili meče s ich pomocou. K brúseniu pomocou brúsneho kameňa musíte mať aspoň základné znalosti postupu brúsenia. Tie však dnes veľmi rýchlo pochytíte na Youtube.

NOŽNICE, NOŽE, BRÚSIM

Brúsič nožov bol v našich zemiach vždy cenený zlatom. Bolo to populárne a prestížne povolanie. Nie každý mal doma dostatok náčinia a hlavne know-how, ako správne nabrúsiť nôž. Dnes už sme si zvykli brúsiť nože doma. Čo ale urobíme s ostatním náčiním? Na brúsnom kameni bez problémov nabrúsite sekeru alebo rýľ. S kosákom si však neporadí.

UHOL BRÚSENIA

Pre správne brúsenie noža by ste mali dodržiavať správny uhol ostria. Ten zmeníte len naklonením noža smerom k brúske. Pokiaľ budete brúsiť pod nesprávnym uhlom, nemusí byť váš nôž tak dokonale ostrý, ako výrobca zamýšľal.

BRÚSNY MATERIÁL

Dbajte taktiež na brúsny materiál a jeho zrnitosť. Veľmi obľúbené sú predovšetkým diamantové brúsne kamene, ktoré sa môžu pochváliť dlhou životnosťou. Zrnitosť brúsneho kameňa je veľmi dôležitý parameter. Vďaka nemu dokážete správne nabrúsiť nôž. Začína sa vždy brúsiť s kameňmi s nižšími hodnotami. Potom môžete prejsť ku kameňom s vyššou zrnitosťou. Čím vyšší je ich zrnitosť, tým dokonalejšie môže byť výsledné ostrie. Dôležitá je však aj technika brúsenia.

Doporučené články

Montáž a nastrelenie puškohľadu - ako na to

Poradíme vám s výberom montáže a dozviete sa ako nastreliť puškohľad, nech už sa ho chystáte pripevniť na vzduchovku či guľovnicu. Článok je určený hlavne pre strelcov začiatočníkov.

Lukáš Hajný,

Vzduchovky s tureckými koreňmi

Turecké vzduchovky predstavujú fenomén, ktorý stále evolvuje a neprestáva prekvapovať novými technickými riešeniami a nápaditými dizajnovými prvkami.

Ako sa starať o zbrane?

V tomto článku sa dozviete, prečo zbrane čistiť a ako pri tom postupovať. Povieme si tiež niečo k čistiacim a konzervačným prípravkom. Najprv si povieme, ako čistiť palné zbrane. Potom sa pustíme aj do čistenia plynoviek.

Lukáš Hajný,

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz