skip_main skip_menu skip_search

Rozšíri možnosti vašej pušky a pištole

Montáže na zbrane

Pomáhame s výberom

Vďaka montážam upevníte na zbraň puškohľad, optický zameriavač, ale aj svietidlo. Dosiahnete tak ešte presnejšej streľby aj na dlhé vzdialenosti. Najpoužívanejšie sú montáže jednodielne a dvojdielne. Delíme ich podľa výšky na nízke, stredné a vysoké. Majte na pamäti, že kvalita montáže na puškohľad ovplyvňuje presnosť zbrane.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Montáže na zbrane

Montáž Venox 11mm/30mm stredná

Dvojdielna duralová stredná montáž je určená pre puškohľady so strednými objektívmi. Montáž sa vykonáva pomocou skrutky na každej časti.

Skladom > 50 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 11.5

Montáže na zbrane

Montáž Venox 11mm/30mm nízka

Dvojdielna duralová nízka montáž je určená pre puškohľady s menším objektívom, zvyčajne do 40 mm. Montáž je určená pre 11 mm lištu.

Skladom 19 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 11.5

Montáže na zbrane

FX No Limit 11mm/30mm montáž

Vysokokvalitná dvojdielna montáž FX určená pre puškohľady s priemerom tubusu 30 mm. Jeho jedinečnosť spočíva v možnosti nastavenia výšky a uhla.

Skladom 6 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 67.4

Montáže na zbrane

FX No Limit 11mm/34mm montáž

Kvalitná dvojdielna montáž FX pre puškohľady s priemerom tubusu 34 mm. Jeho jedinečnosť spočíva v možnosti nastavenia výšky a uhla.

Skladom 2 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 79.0

Montáže na zbrane

Delená zostava ZKM 452 30

Dvojdielna rýchloupínacia zostava vyrobená pre ručné zbrane ZKM 452 a iné zbrane s vývrtom 11 mm. Určené pre puškohľady s 30 mm hlavňou.

Skladom 4 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 33.4

AKO VYBRAŤ SPRÁVNU MONTÁŽ NA OPTIKU

Pozrite sa, akú rybinu, čiže drážky, zbraň má. Pri vzduchovkách to často bývá 11 mm. Druhým najpoužívanejším rozmerom je 22 mm, ide najčastejšie o lištu štandardu weaver nebo Picatinny. Následne musíte určiť výšku montáže. My z vlastných skúseností väčšinou siahame po čo najnižších montážach – objektív je potom čo najbližšie pri tele pušky alebo pištole. Vzdialenosť osy optiky a hlavne má totiž vplyv na presnosť. Výška montáže sa meria od spodného okraja oka po telo zbrane. Posledný údaj, ktorý potrebujete na výber montáže poznať, je priemer tubusu puškohľadu. Obyčajne činí priemer tubusu 1 palec, teda 25,4 mm, nebo 30 mm.

MONTÁŽ JEDNODIELNA

Skldá sa z jedného bloku. Je pevnějšia, a preto sa skvele hodí na pružinové pušky s vyšším spätným rázom alebo na palné zbrane vyšších kalibrov.

MONTÁŽ DVOUDÍLNÁ

Medzi strelcami zrejme najobľúbenejší druh montáže. Vďaka svojej ľahkosti a variabilite ju využijete témer na akúkoľvek zbraň. Je jedno či máte PCP vzduchovku, alebo odstreľovaciu pušku, dvojdielna montáž proste funguje.

Pokiaľ vás zaujíma materiál, najčastejšie narazíte na montáže z hliníka, duralu a oceli. Tie hliníkové sa vyznačujú nízkou cenou a hmotnosťou. Uplatnia sa pri vzduchovkách, ale aj malorážkach. Dobrým pomerom ceny a výkonu sa vyznačujú napríklad montáže Venox. Na väčšie kalibre vyberajte kvalitnú oceľovú montáž. Absolútnou špičkou sú montáže z leteckého duralu, také robí napríklad česká firma Valiant, ktorá má s výrobou puškohľadov a montáží bohaté skúsenosti.

Môžete sa stretnúť aj s podhľadovými montážami, ktoré umožňujú rýchle zacielenie na krátku vzdialenosť s využitím pevných mieridiel. A ako postupovať pri montáži a nastrelení puškohľadu sa dozviete v našej poradni.

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz