skip_main skip_menu skip_search

Rozsvieťte

Lietajúce lampióny

Lampióny sa v tuzemských luhoch a hájoch tešia obľúbenosti už desiatky rokov. Doputovali k nám z Ázie. V starej Číne boli už okolo roku 250 pred Kristom súčasťou väčšiny udalostí ako narodenie dieťaťa, pohrebu, svadby. V Japonsku nájdete lampióny na oslavách a často aj pred obchodmi. Hovorí sa im tu čóčin.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Navolenej kombinácii filtrov nezodpovedajú žiadne položky

LIETAJÚCI LAMPIÓN ŠŤASTIA

Horkovzdušný balónik, ktorý má v spodnej otvorenej časti malý horák. Ten zahrieva vzduch v hornej uzatvorenej časti a tým sa celý lampión nadľahčuje. Lampióny šťastia ponúkame z ryžového papiera. Je menej horľavý. Najobľúbenejšia farba je červená.

Oproti tomu stoja klasické lampióny – papierové vačky so sviečkou vnútri. Vyrábajú sa aj skladacie lampióny s kovovým či bambusovým rámom, ktorý je pokrytý pevným papierom.

LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD

Lampionové sprievody sa konajú po celom svete pri príležitostiach ako svetské a náboženské udalosti, spomienkové udalosti a sviatky. V minulosti u nás prebiehali najväčšie lampiónové sprievody k výročiu Októbrovej revolúcie. Dnes sa pripomínajú udalosti ako vznik Československa či Deň boja za slobodu a demokraciu.

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz