skip_main skip_menu skip_search

Aby šípy vždy našli svoj cieľ

Príslušenstvo pre luky a kuše

Pomáhame s výberom

Kuše a luky majú mnoho spoločného. O každú z týchto zbraní je potrebné sa správne starať. Potrebujú čas od času vymeniť tetivu a namazať ju. Šípom sa opotrebovávajú letky a hroty tým, ako sa pravidelne zabodávajú do dopadiska. A nové terče tiež nerastú samé na strome, teda pokiaľ zrovna nezestreľujete jablká ako Viliam Tell.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Terče na kuše a luky

Papierový terč 80x80cm

Papierový terč vhodný na lukostreľbu. Ide o špeciálny papier, ktorý je vyrobený z materiálu odolného proti roztrhnutiu.

Skladom > 100 ks, v piatok 9. 12. u vás

€ 1.4

Vyťahovače šípov

Vytahovač šípov Avalon čierny

1x

Praktický vytahovač šípů v černém provedení od výrobce Avalon. S tímto modelem vytáhnete uvízlý šíp z dopadiště bez jakýchkoliv problémů.

Skladom 6 ks, v piatok 9. 12. u vás

€ 6.0

Náhradné diely na kuše

Popruh pre kušu Barnett

Na loveckou pozici musíte kuši nějak přepravit. A právě k tomu slouží ramenní popruh Barnett. Na obou koncích má jednoduché spony se šroubkem.

Skladom 17 ks, v piatok 9. 12. u vás

€ 31.0

Tetivy na luky

Tetiva pre 62" luky Ragim 16 vlákien

Jde o náhradní tětivu pro reflexní luky Ragim o výšce 62". Správnou péčí můžete prodloužit životnost tětivy. Tvoří ji 16 spletených vláken.

Skladom 4 ks, v piatok 9. 12. u vás

€ 9.1

Chrániče predlaktia a prstov

Chránič predlaktia pri lukostreľbe

Chrániče sú neodmysliteľnou súčasťou výbavy lukostrelcov už od nepamäti. Tetiva dokáže poriadne potrápiť prsty a predlaktie. Zo streľby sa potom stáva miesto radosti utrpenie. Moderné veľmi silné luky môžu spôsobiť nepríjemné zranenia. Preto je lepšie sa vybaviť vhodnými chráničmi žíl a predlaktia, a taktiež chráničmi prstov, ktoré vás spoľahlivo ochránia.

Skladom 14 ks, v piatok 9. 12. u vás

€ 4.8

Príslušenstvo pre luky a kuše - VYBERTE SI Z PODKATEGÓRIÍ

TERČE A TERČOVNICE

Papierové terče predstavujú ideálnu voľbu pre začínajúcich strelcov. Papier je z veľmi odolného materiálu, takže ho len tak nezničíte. špeciálne pevne lisované slamené terčovnice sa vyrábajú vo variante so stojanom alebo bez neho.

ŠÍPY PRE LUKY

Šípy bývajú väčšinou z týchto materiálov – laminátové, duralové, karbónové. Posledný spomenutý je na profi streľbu najvhodnejší. V našej ponuke si vyberiete zo šípov o dĺžke od 28" do 32".

ĎALŠIE PRÍSLUŠENSTVO PRE LUKY

Spomeňme obľúbené doplnky ako náhradné tetivy, mieridlá pre presnejšie zacielenie, chránič predlaktia brániaci spáleniu vypustenou tetivou či napríklad tulce na uschovanie šípov alebo stojan na odkladanie luku. Nemusí sa vám tak váľať po zemi.

ŠÍPY DO KUŠÍ A DOPADISKO

Drevené šípy majú tupú koncovku a strieľa sa s nimi hlavne do slameného dopadiska. Hliníkové a duralové šípy sú odolnejšie a slúžia aj na streľbu do tvrdších dopadísk.

Profesionálne karbonové šípy vynikajú svojou presnosťou a skrutkovateľným hrotom, ktorý sa dá vymeniť aj za ostrejší. Čím silnejšiu kušu máte, tým vyberajte terčovnicu s väčším priemerom aj hrúbkou. Dokáže tak zachytiť šíp, bez toho, aby by ho poškodila.

ĎALŠIE PRÍSLUŠENSTVO PRE KUŠE

Najčastejšie náhradné diely sú tetivy. Ďalej tuk na tetivu, ktorý zvýši její odolnosť. Naťahovák slúži k vytvoreniu kladky pre jednoduchší náťah tetivy. Púzdra na kuše chránia zbraň pri preprave.

Doporučené články

Montáž a nastrelenie puškohľadu - ako na to

Poradíme vám s výberom montáže a dozviete sa ako nastreliť puškohľad, či už sa ho chystáte pripevniť na vzduchovku alebo guľovnicu. Článok je určený hlavne pre strelcov začiatočníkov.

Lukáš Hajný,

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz