skip_main skip_menu skip_search

Neprekĺzne ani myš

Termovízie

Pomáhame s výberom

Termovíziu používal aj samotný Predátor, teda ten z kultového filmu z 80. rokov. Je to v súčasnej dobe najsofistikova­nejšie zariadenie, ktoré si môžete na lov vziať. Zaznamenáva tepelné žiarenie a na rozdiel od nočného videnia môže pracovať aj v úplnej tme. Máme ľahké pozorovacie termovízie do ruky, termovízne predsádky aj zameriavače.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Pozorovacie termovízie – monokuláre

Termovízny monokulár PARD TA62-25 mm

Novinka

Výkonný monokulárny termovízor kombinujúci bezprecedentný výkon, vysokú citlivosť, vynikajúce rozlíšenie a kompaktnú hmotnosť. Prístroj má 2-násobné optické a 8-násobné digitálne zväčšenie; celkovo si ho môžete priblížiť až 16-krát. Konštrukcia obsahuje vysokokvalitný displej OLED s rozlíšením 1024×768, termovízne jadro s citlivosťou ≦25 mK a rozlíšením 640×480. Systém dokáže rozpoznať človeka alebo väčšie zviera až do vzdialenosti 1,5 km.

Skladom 2 ks, v piatok 9. 12. u vás

€ 2 376.2

Termovízne puškohľady a zameriavače

Termovízny zameriavač Hikmicro Stellar SQ35

Novinka

Špičkový termovízny zameriavač Hikmicro Stellar SQ35 sa pýši jadrom s rozlíšením 640 × 512 px (12µm) s citlivosťou < 35mk, 35mm šošovkou a OLED displejom s rozlíšením 1024 × 768 px. Dokáže detekovať človeka na vzdialenosť 1800 m a vozidlo až na 4472 m.

Skladom 2 ks, v piatok 9. 12. u vás

€ 3 538.6

Termovízie

Adaptér Pulsar PSP 56 mm

Adaptér PSP sa používa na montáž termovízneho alebo digitálneho predného zameriavača na dennú optiku. Adaptér umožňuje bleskovú montáž a demontáž predsádky.

Dočasne nedostupný

€ 123.0

Detail

Termovízie - VYBERTE SI Z PODKATEGÓRIÍ

AKO FUNGUJE TERMOVÍZIA

Termokamera zaznamenáva tepelné (infračervené) žiarenie a premení ho na termovízny obraz – termogram. Poskytuje rovnaký obraz vo dne aj  v noci. Dokonca ani dážď či hmla nie sú prekážkou. Na rozdiel od nočného videnia dokáže pracovať aj v úplnej tme a nepotrebuje žiadny prísvit. Pôvodne vojenská technológia našla uplatnenie v civilnom sektore pri ochrane osôb a majetku, vyhľadávaní tepelných strát či tepelných zdrojov a v neposlednej rade v poľovníctve. Termín termovízie vznikol z názvu prvého výrobcu, firmy Thermovision, tá sa dnes už volá FLIR.

TERMOVÍZIA PRE POĽOVNÍCTVO

Lovcom umožňuje efektívnejší lov, čo je prínosné hlavne pri regulácii premnoženej čiernej zveri a škodnej. Pred termovíziou sa zver neschová ani v hustejšom poraste. Z toho plynie ďalšia výhoda, a to ľahšie dohľadanie poranenej zveri, kedy možno dokonca sledovať tepelnú stopu farby (krvi). Termovízia pre lov musí spĺňať celý rad kritérií. Dôležitú rolu hrá obnovovacia frekvencia obrazu, ktorá by mala byť minimálne 25 Hz. Ďalším dôležitým ukazateľom je rozlíšenie mikrobolometru (termovizneho jadra), vyššie rozlíšenie znamená lepšie vyobrazenie detailov pozorovaných objektov. Veľkosť objektívu má zásadný vplyv na detekčnú vzdialenosť. Špičkové zameriavače sú schopné detekovať člověka na viac ako 2 km.
TERMOVÍZNE PUŠKOHĽADY

Termovízne zameriavače sa, rovnako ako klasické puškohľady, montujú priamo na zbraň a mají vlastnú zámernú osnovu. Termovízia na pušku musí být veľmi odolná, čo sa bohužiaľ negatívne odráža na cene. Medzi najobľúbenejšie patria moderné termovízie PARD. Strelci oceňujú najmä ich nízku hmotnosť a kompaktné rozmery. Novinkou sú termovízie DALI, ktoré sa vzhľadom príliš nelíšia od klasických puškohľadov a naviac ich možno namontovať na zbraň pomocou bežných montážnych krúžkov.

POZOROVACIE TERMOVÍZE

Monokuláry sú ľahké termovízie do ruky, ktoré slúžia k pozorovaniu jedným okom. Vďaka malým rozmerom sa pohodlne vojdu do vrecka. Výborným príkladom sú termovízie Hikvision a Night Pearl, ktoré vynikajú skvelým pomerom ceny a výkonu. Nesmieme zabudnúť zmieniť aj moderné termovízie Infiray.

TERMOVÍZNE PREDSÁDKY

Kompromisom sú termovízne predsádky. Sú to multifunkčné zariadenia. Akonáhle sa zotmie, stačí vytiahnuť predsádku a pozorovať okolie. A keď nastane ten správny moment pre streľbu, stačí ju rýchlo a ticho nacvaknúť na objektív. Práve možnosť využiť ju samostatne ako pozorovaciu termovíziu je veľmi užitočná. Nemusíte totiž manipulovať s celou zbraňou so zameriavačom, aby ste v noci niečo zahliadli. Predsádka využíva zámernú osnovu a zväčšenie vašeho puškohľadu, nemusíte znovu nastreľovať. Taktiež očný reliéf a poloha zamierenia zostáva tak, ako ste zvyknutí pri puškohľade.

Doporučené články

Montáž a nastrelenie puškohľadu - ako na to

Poradíme vám s výberom montáže a dozviete sa ako nastreliť puškohľad, či už sa ho chystáte pripevniť na vzduchovku alebo guľovnicu. Článok je určený hlavne pre strelcov začiatočníkov.

Lukáš Hajný,

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz