skip_main skip_menu skip_search

Maximálne efektívne

Obranné spreje

Jedná sa o výrobky určené k sebaobrane pri napadnutí zvieraťom aj človekom. Plusom obranných sprejov je použiteľnosť na diaľku od 2 do 4 metroch. Účinnosť pritom zostáva vysoká. Spreje sú vyrobené tak, aby daného protivníka paralyzovali, ale pritom mu nespôsobili trvalé následky.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Slzné obranné spreje

Obranný sprej TW1000 Alarm 15ml

Tento model používa zvukový signál 110 dB pri veľmi vysokej frekvencii. Je obzvlášť užitočný proti psom, ktoré majú citlivý sluch.

Skladom na centrálnom sklade, v piatok 24. 3. u vás

€ 8.6

Okrem sebaobrany majú spreje na sebaobranu uplatnenie taktiež v ozbrojených zložkách. Polícia ich často využíva k rozháňaniu demonštrácií.

AKO SEBAOBRANNÉ SPREJE ROZDEĽUJEME

Základ tvoria dve skupiny rozdelené podľa toho, akú časť tela zasahujú.

SLZNÝ SPREJ, HOVOROVO SLZÁK

Dovedie k plaču každého protivníka. Slzný plyn zasahuje sliznicu – môže spôsobiť dočasné oslepnutie, pocit dusenia alebo vyvolať silný kašeľ. Okrem bežných slzákov ponúkame aj obranné spreje na psov.

KORENISTÝ SPREJ

Korenistý sprej je o niečo účinnejší, k zasiahnutiu očí pridáva aj dýchacie cesty – naviac tak spôsobuje aj silný kašeľ. Za týmto účinkem stojí kapsaicin. Ide o látku, ktorá sa získava napríklad z chilli papričiek. Keď sa kapsaicin zmieša s vodou a emulgátorom, vznikne paralyzujúci koktejl.

V ponuke máme korenistý sprej s rôznymi tryskami. Označenie JET predstavuje strelu, ktorá dosiahne najďalej. Tryska so systémom FOG má zase najširší záber.

Okrem štandardných výrobkov predáváme aj špeciálne ochranné spreje, napríklad vo forme pištole. Najmenšie sebaobranné spreje sú ideálne pre ženy, zmestia sa do každej kabelky.

Doporučené články

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz