skip_main skip_menu skip_search

Prvá pomoc na cestách

Cestovná hygiena, ochrana a prvá pomoc

Tu objavíte všetky príslušenstvá na výpravy, kedy sa cez noc zostáva v prírode. Repelenty a moskytiéry odradia dotieravý hmyz. V lekárničke nájdete vybavenie na najnebezpečnejšie zviera slovenských lesov :) – kliešťa. O základnú hygienu sa postará kempingová sprcha. A keby čokoľvek, KPZ pomôže v každej situácii.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Repelenty a ďalšie odpudzovače hmyzu

Repelent Ballistol Stichfrei 10ml

Nikdy nekončiaci boj proti dotieravému hmyzu dokáže pekne znepríjemniť život. Preto je potrebné využiť kvalitný repelent proti komárom, prípadne repelent proti kliešťom. Veľmi obľúbené a účinné sú tiež prírodné repelenty. Na účinný boj s kliešťami poslúžia elektronické odpudzovače. Tie vyrába predovšetkým maďarský výrobca Tickless.

Skladom 1 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 2.4

Survival kity a KPZ

Karabína MFH čierna 8cm 2ks

Balenie dvoch hliníkových karabín na zavesenie výstroja od nemeckého výrobcu MFH. Majú veľkosť 8 cm a sú vybavené skrutkovacím zámkom.

Skladom 11 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 4.4

Rúška a respirátory

Bavlnený závesný vzor 95

Ide o dvojvrstvový bavlnený záves so vzorom 95. Je vyrobená v Českej republike a má elastické rukoväte, vďaka ktorým sa pohodlne nasadzuje a nosí.

Skladom > 20 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 4.4

Rúška a respirátory

Farebný záves - veľkosť M

Už vás nudia stereotypné jednofarebné závesy? Potom je tento veselý farebný záves určený práve pre vás. Rozžiari deň vám aj vášmu okoliu.

Skladom > 100 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 2.8

Rúška a respirátory

Jednorazová rúška biela

Ide o jednorazovú priemyselnú rúšku. Má textilné rukoväte, vďaka ktorým je menej stlačiteľný. Nad nosom nájdete všitú kovovú sponu.

Skladom > 100 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 1.2

Rúška a respirátory

Jednorazové rúško modré

Ide o jednorazovú priemyselnú rúšku. Má gumové rukoväte, vďaka ktorým sa pohodlne nasadzuje a nosí. Nad nosom nájdete všitú kovovú sponu.

Skladom > 100 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 1.2

Hygiena, ochrana a prvá pomoc - VYBERTE SI Z PODKATEGÓRIÍ

PRVÁ POMOC NA CESTÁCH

Lekárnička by nemala chýbať na žiadnom výšľa pe alebo dlhšom výlete. Nikdy neviete, kedy využijete lekárničku prvej pomoci. Môže zachrániť život nilen vám a vašim blízkym. Bežná lekárnička na cesty je rýchlo a ľahko dostupná a má mnoho priehradok na jednoduché uloženie pomôcok. V praxi ale využijete aj vojenskú lekárničku využívajúcu Molle väzby.

REPELENTY PROTI KOMÁROM A KLIEŠŤOM

Nikdy nekončiaci boj proti dotieravému hmyzu dokáže pekne znepríjemniť život. Preto je potrebné využiť kvalitný repelent proti komárom, prípadne repelent proti kliešťom. Veľmi obľúbené a účinné sú tiež prírodné repelenty. Na účinný boj s kliešťami poslúžia elektronické odpudzovače. Tie vyrába predovšetkým maďarský výrobca Tickless.

MOSKYTIÉRA POMÔŽE, KEĎ UŽ NIČ NEZABERÁ

Márne sa snažíte zaspať, ale stále vám niečo bzučí okolo ucha? S moskytiérou už nebude. Moskytiéra nad posteľ vyrieši všetky vaše problémy. Zaistí vám kľudný spánok a ráno nebudete vstávať so svrbivými štípancami od komára alebo iného podobne otravného hmyzu. Stačí si moskytiéru upevniť nad posteľ.

KRABIČKA POSLEDNEJ ZÁCHRANY DO KAŽDÉHO VRECKA

Málokto z nás počítá s tým, že by stroskotal a bol odkázaný len na vlastné schopnosti a vybavenie, ktoré má pri sebe. S tým, aby ste podobnú situáciu prežili, vám pomôžu survival kity a KPZ, teda tzv. krabičky poslednej záchrany. Vnútri nájdete všetko potrebné k prežitiu. Nôž, kompas alebo multifunkčný nástroj.

NEZABUDNITE SI UTERÁK

Základná hygienická potreba na cesty. Uterák. Existuje v mnohých variantách a druhoch. Rýchloschnúci uterák využijete nielen na cestách, ale aj pri športových aktivitách. Chladiaci uterák Zulu Cool vás osvieži za parného dňa. V našej ponuke nájdete aj detské uteráky ako Zulu Light more nebo Zulu Light lebky.

CESTOVNÁ SPRCHA – OSVIEŽENIE NA KAŽDEJ VÝPRAVE

Stačí mať pri sebe dostatok čistej vody a behom chvíľky si urobíte vlastný sprchový kút. K nahriatiu vody využijete slnko. Taká kempingová sprcha je k nezaplateniu obzvlášť v parnom lete na dlhších festivaloch. Pricestovnej sprche ale musíte dbať na to, aby ste sa stihli umyť skôr, než vám dôjde voda.

RÚŠKA A RESPIRÁTORY

Rouška proti koronaviru predstavujú účinnú ochranu. S ich pomocou sa nám môže podariť zvládnuť koronavirus, čo najlepšie to pôjde. Ponúkame vám preto jednorázové rúška a respirátory na zvýšenie vašej ochrany. Vďaka ich kvalitnému prevedeniu zachytia omnoho viac vírov a škodlivých látok než bežné bavlnené rúška a naviac perfektne držia na tvári. Ústne rúška tak nechránia len druhých, ale aj vás.

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz