skip_main skip_menu skip_search

Prvá pomoc na cestách

Cestovná hygiena, ochrana a prvá pomoc

Pomáhame s výberom

Tu objavíte všetky príslušenstvá na výpravy, kedy sa cez noc zostáva v prírode. Repelenty a moskytiéry odradia dotieravý hmyz. V lekárničke nájdete vybavenie na najnebezpečnejšie zviera slovenských lesov :) – kliešťa. O základnú hygienu sa postará kempingová sprcha. A keby čokoľvek, KPZ pomôže v každej situácii.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Survival kity a KPZ

Karabína MFH čierna 8cm 2ks

Balenie dvoch hliníkových karabín na zavesenie výstroja od nemeckého výrobcu MFH. Majú veľkosť 8 cm a sú vybavené skrutkovacím zámkom.

Skladom 1 ks, 6. - 7. 12. u vás

€ 4.4

Survival kity a KPZ

Výbava na prežitie MFH

Výbava na prežitie v presnej replike americkej škatuľky od zápaliek z druhej svetovej vojny.

Skladom na centrálnom sklade, 11. - 12. 12. u vás

€ 3.6

Kempingové cestovné sprchy

Kempingová sprcha 20l

Praktická kempingová sprcha s objemom 20 l. Taška z odolného PVC materiálu má po naplnení rozmery 40 × 60 × 16 cm.

Skladom na centrálnom sklade, 8. - 11. 12. u vás

€ 7.9

Survival kity a KPZ

Karabína MFH zelená 8cm 2ks

Balenie dvoch hliníkových karabín na zavesenie výstroja od nemeckého výrobcu MFH. Majú veľkosť 8 cm a sú vybavené skrutkovacím zámkom.

Skladom 16 ks, 6. - 7. 12. u vás

€ 4.4

Cestovné lekárničky

Veľká lekárnička Molle sand

Je to lekárnička s väzbami Molle. S ich pomocou ju budete môcť ľahko pripevniť k taktickej veste. Vo vnútri má praktické zasúvateľné vrecká.

Skladom na centrálnom sklade, 8. - 11. 12. u vás

€ 22.1

Cestovné lekárničky

Veľká lekárnička Molle zelená

Je to lekárnička s väzbami Molle. S ich pomocou ju budete môcť ľahko pripevniť k taktickej veste. Vo vnútri má praktické zasúvateľné vrecká.

Skladom na centrálnom sklade, 8. - 11. 12. u vás

€ 22.2

Hygiena, ochrana a prvá pomoc - VYBERTE SI Z PODKATEGÓRIÍ

PRVÁ POMOC NA CESTÁCH

Lekárnička by nemala chýbať na žiadnom výšľa pe alebo dlhšom výlete. Nikdy neviete, kedy využijete lekárničku prvej pomoci. Môže zachrániť život nilen vám a vašim blízkym. Bežná lekárnička na cesty je rýchlo a ľahko dostupná a má mnoho priehradok na jednoduché uloženie pomôcok. V praxi ale využijete aj vojenskú lekárničku využívajúcu Molle väzby.

REPELENTY PROTI KOMÁROM A KLIEŠŤOM

Nikdy nekončiaci boj proti dotieravému hmyzu dokáže pekne znepríjemniť život. Preto je potrebné využiť kvalitný repelent proti komárom, prípadne repelent proti kliešťom. Veľmi obľúbené a účinné sú tiež prírodné repelenty. Na účinný boj s kliešťami poslúžia elektronické odpudzovače. Tie vyrába predovšetkým maďarský výrobca Tickless.

MOSKYTIÉRA POMÔŽE, KEĎ UŽ NIČ NEZABERÁ

Márne sa snažíte zaspať, ale stále vám niečo bzučí okolo ucha? S moskytiérou už nebude. Moskytiéra nad posteľ vyrieši všetky vaše problémy. Zaistí vám kľudný spánok a ráno nebudete vstávať so svrbivými štípancami od komára alebo iného podobne otravného hmyzu. Stačí si moskytiéru upevniť nad posteľ.

KRABIČKA POSLEDNEJ ZÁCHRANY DO KAŽDÉHO VRECKA

Málokto z nás počítá s tým, že by stroskotal a bol odkázaný len na vlastné schopnosti a vybavenie, ktoré má pri sebe. S tým, aby ste podobnú situáciu prežili, vám pomôžu survival kity a KPZ, teda tzv. krabičky poslednej záchrany. Vnútri nájdete všetko potrebné k prežitiu. Nôž, kompas alebo multifunkčný nástroj.

NEZABUDNITE SI UTERÁK

Základná hygienická potreba na cesty. Uterák. Existuje v mnohých variantách a druhoch. Rýchloschnúci uterák využijete nielen na cestách, ale aj pri športových aktivitách. Chladiaci uterák Zulu Cool vás osvieži za parného dňa. V našej ponuke nájdete aj detské uteráky ako Zulu Light more nebo Zulu Light lebky.

CESTOVNÁ SPRCHA – OSVIEŽENIE NA KAŽDEJ VÝPRAVE

Stačí mať pri sebe dostatok čistej vody a behom chvíľky si urobíte vlastný sprchový kút. K nahriatiu vody využijete slnko. Taká kempingová sprcha je k nezaplateniu obzvlášť v parnom lete na dlhších festivaloch. Pricestovnej sprche ale musíte dbať na to, aby ste sa stihli umyť skôr, než vám dôjde voda.

RÚŠKA A RESPIRÁTORY

Rouška proti koronaviru predstavujú účinnú ochranu. S ich pomocou sa nám môže podariť zvládnuť koronavirus, čo najlepšie to pôjde. Ponúkame vám preto jednorázové rúška a respirátory na zvýšenie vašej ochrany. Vďaka ich kvalitnému prevedeniu zachytia omnoho viac vírov a škodlivých látok než bežné bavlnené rúška a naviac perfektne držia na tvári. Ústne rúška tak nechránia len druhých, ale aj vás.

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz