skip_main skip_menu skip_search

Bližšie k cieľu

Puškohľady

Pomáhame s výberom

Puškohľad je optický zameriavač, ktorý priblíži váš cieľ. Následne na neho premietne kríž na lepšie zameranie. S puškohľadom dosiahnete presnejšiu streľbu, ideálne na väčšiu vzdialenosť. V našej ponuke nájdete puškohľady na vzduchovky, airsoft aj palné zbrane.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Puškohľady s pevným zväčšením

Puškohľad Valiant Themys II 10x32 SF Compact HFT MRAD

2x

Themys II je už druhou generáciou obľúbeného radu zameriavačov od českej spoločnosti Valiant. Tento kompaktný puškohľad bol špeciálne navrhnutý v spolupráci so športovými strelcami pre streleckú disciplínu HFT. K najvýraznejším novým prvkom patria prepracované komíny s funkciou Zero-Stop.

Skladom > 50 ks, v utorok 6. 6. u vás

€ 277.3

Puškohľady s variabilným zväčšením

Puškohľad Valiant Zephyr II 5-20x50 SF SIR FBR MRAD

Druhá generácia úspešného puškohľadu Zephyr od českej spoločnosti Valiant je konečne tu a ponúka celý rad moderných prvkov, na ktoré sme zvyknutí pri oveľa drahších modeloch. K tým najvýraznejším patria vylepšené a prepracované komíny s funkciou Zero-Stop. Tento model má korekciu v miliradiánoch.

Skladom > 100 ks, v utorok 6. 6. u vás

€ 376.5

Puškohľady s variabilným zväčšením

Puškohľad Valiant Themys II 3-12x42 SF Compact 1/2 Mil-Dot MRAD

Themys II je už druhou generáciou obľúbeného radu zameriavačov od českej spoločnosti Valiant. K najvýraznejším novým prvkom patria prepracované komíny s funkciou Zero-Stop. Tento model využíva všestranný kríž 10× 1/2 Mil-Dot, ktorý nájde uplatnenie v takmer každej situácii bez ohľadu na vzdialenosť.

Skladom > 100 ks, v utorok 6. 6. u vás

€ 317.0

Puškohľady s variabilným zväčšením

Puškohľad Valiant Themys II 3-12x42 SF Compact FBR MOA

Themys II je už druhou generáciou obľúbeného radu zameriavačov od českej spoločnosti Valiant. K najvýraznejším novým prvkom patria prepracované komíny s funkciou Zero-Stop. Tento model využíva univerzálnu zámernú osnovu 12× FBR. Kríž sa nachádza v druhej ohniskovej rovine, takže pri zväčšení zostáva rovnaký.

Skladom > 100 ks, v utorok 6. 6. u vás

€ 317.0

ČO JE PUŠKOHĽAD?

Puškohľad je druh optiky, ktorý sa upevňuje k zbrani na montážnu lištu či rybinu, pomocou puškohľadovej montáže a značně uľahčuje zamierenie na dlhšiu vzdialenosť, pretože cieľ opticky približuje. Zjednodušene povedané ide o ďalekohľad so zámernou osnovou.

PUŠKOHĽADY S PEVNÝM ZVÄČŠENÍM

Puškohľady s pevným zväčšením sa používajú najmä na pušky s veľkou kinetickou energiou a na vybrané športové disciplíny. Majú jednoduchšiu konštrukciu než puškohľady s variabilným zväčšením, preto sú obecne ľahšie, lacnejšie a taktiež odolnejšie. Dôležité je vybrať správne priblíženie podľa najčastejšej streleckej vzdialenosti, inak sa bude javiť cieľ v optike moc malý, alebo naopak príliš veľký.

PUŠKOHĽADY S VARIABILNÝM ZVÄČŠENÍM

Puškohľady s variabilným zväčšením umožňujú strelcovi rýchlo nastaviť zoom podľa aktuálnej potreby, napríklad pri zmene cieľa a jeho vzdialenosti, alebo zmene svetelných podmienok. Pri malom zväčšení majú široké zorné pole a výbornú svetelnosť.

PUŠKOHĽADY S PARALAXOU

Pomocou paralaxy zaostríte obraz na rôzne vzdialené ciele pri rôzne nastavenom zväčšení. Modely SF, Side Focus, majú korekciu paralaxy vyriešenú komínikom na bočnej strane stredovej kocky puškohľadu. Modely AO, Adjustable Objective, majú korekciu paralaxy umiestnenú na objektíve. Ak máte v pláne využiť puškohľad na nočné videnie, nech už predsádku alebo zasádku, vždy je nutné zvoliť puškohľad s paralaxou, inak bude obraz rozostrený. To isté platí pri použití termovíznej predsádky.

NAHÁNKOVÉ PUŠKOHĽADY

Lovecké nahánkové puškohľady majú široké zorné pole a dobre čiteľné zámerné obrazce na pohotové zamierenie, vďaka tomu umožňujú rýchlu streľbu na pohyblivý cieľ. Na love hrá rolu každá sekunda. Malé zväčšenie ich predurčuje k streľbe na kratšie vzdialenosti. Senzačne poslúžia tiež na šoulačku v obtiažnom teréne, pretože sú ľahké a veľmi odolné.

KVALITNÁ OPTIKA A ZNAČKY

Medzi vedúcich svetových výrobcov optických zariadení patria firmy Vortex, Optisan či Hawke. Z českých luhov a hájov môžeme spomenúť Fomei a Valiant. Pokiaľ hľadáte puškohľady na vzduchovky s vhodnou montážou, oceníte výrobky Raven, Umarex alebo Walther. Tie ponúkajú oboje.

ČESKÉ PUŠKOHĽADY VALIANT

Valiant vyrába štyri rady optiky na všetky typy zbraní, z nich si vyberie laik aj ostrieľaný profesionál. V pomere cena výkon je značka bezkonkurenčná, a to preto, že za dobré peniaze prináša vlastnosti vyšších tried. Tie reprezentuje napríklad bočná korekcia paralaxy, leptaný kríž alebo možnosť podsvietenia.

Doporučené články

Montáž a nastrelenie puškohľadu - ako na to

Poradíme vám s výberom montáže a dozviete sa ako nastreliť puškohľad, či už sa ho chystáte pripevniť na vzduchovku alebo guľovnicu. Článok je určený hlavne pre strelcov začiatočníkov.

Lukáš Hajný,

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz