skip_main skip_menu skip_search

Rýchlo sa prispôsobí situácii

Puškohľady s variabilným zväčšením

Pomáhame s výberom

Puškohľady s variabilným zväčšením umožňujú strelcovi rýchlo nastaviť zoom podľa aktuálnej potreby, napríklad pri zmene cieľa a jeho vzdialenosti, alebo zmene svetelných podmienok. Pri malom zväčšení majú široké zorné pole a výbornú svetelnosť. Využívajú ich športoví aj rekreační strelci. Obľubujú ich aj poľovníci.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Puškohľady s variabilným zväčšením

Puškohľad Valiant Zephyr II 5-20x50 SF SIR FBR MRAD

Druhá generácia úspešného puškohľadu Zephyr od českej spoločnosti Valiant je konečne tu a ponúka celý rad moderných prvkov, na ktoré sme zvyknutí pri oveľa drahších modeloch. K tým najvýraznejším patria vylepšené a prepracované komíny s funkciou Zero-Stop. Tento model má korekciu v miliradiánoch.

Skladom > 100 ks, v piatok 9. 6. u vás

€ 376.5

Puškohľady s variabilným zväčšením

Puškohľad Valiant Themys II 3-12x42 SF Compact 1/2 Mil-Dot MRAD

Themys II je už druhou generáciou obľúbeného radu zameriavačov od českej spoločnosti Valiant. K najvýraznejším novým prvkom patria prepracované komíny s funkciou Zero-Stop. Tento model využíva všestranný kríž 10× 1/2 Mil-Dot, ktorý nájde uplatnenie v takmer každej situácii bez ohľadu na vzdialenosť.

Skladom > 100 ks, v piatok 9. 6. u vás

€ 317.0

Puškohľady s variabilným zväčšením

Puškohľad Valiant Themys II 3-12x42 SF Compact FBR MOA

Themys II je už druhou generáciou obľúbeného radu zameriavačov od českej spoločnosti Valiant. K najvýraznejším novým prvkom patria prepracované komíny s funkciou Zero-Stop. Tento model využíva univerzálnu zámernú osnovu 12× FBR. Kríž sa nachádza v druhej ohniskovej rovine, takže pri zväčšení zostáva rovnaký.

Skladom > 100 ks, v piatok 9. 6. u vás

€ 317.0

Puškohľady s variabilným zväčšením

Puškohľad Hawke Vantage SF 4-16x44 1/2 Mil Dot

Puškohľad Hawke Vantage SF 4–16×44 1/2 Mil Dot má pevnú monolitickú hliníkovú konštrukciu a zámernú osnovu Half Mil Dot. Korekcia puškohľadu je v jednotkách MOA a jedno kliknutie znamená ¼ MOA. Nízkoprofilové nastavovacie komínky sú uzatvorené, takže zadané nastavenia sa nezmenia bez vedomia užívateľa.

Skladom 2 ks, v piatok 9. 6. u vás

€ 274.9

PUŠKOHĽADY S VARIABILNÝM ZVÄČŠENÍM SA PRISPÔSOBIA SITUÁCII

Pevné zväčšenie je skvelé pokiaľ strieľate stále na rovnakú vzdialenosť. Ale čo keď sa cieľ pohybuje? Uvidíte len malý fľak alebo ani celý cieľ nedostanete ani do zorného poľa. Riešením je variabilné zväčšenie puškohľadu. V okamihu si cieľ priblížite či oddialite podľa potreby. So zmenou zväčšenia sa mení taktiež svetelnosť optiky. Výhodou variablu je široké uplatnenie. Športoví strelci často siahajú po veľkom zväčšení a nastaviteľnej paralaxy. Skvelým príkladom môže byť český Valiant Zephyr 5-20x50, ktorý je vhodný na vzduchovku aj guľovnicu.

LOVECKÉ PUŠKOHĽADY S NASTAVITEĽNÝM ZVÄČŠENÍM

Pre poľovníka je dôležitá vysoká svetelnosť, odolnosť, široké zorné pole a podsvietenie zámerného kríža. Medzi najvyhľadávanejšie patria puškohľady so zväčšením 3-12x, ktoré pokryjú bežný rozsah loveckých vzdialeností. Za zmienku stojí Valiant Kronos 3-12x56 s vynikajúcou svetelnosťou a paralaxou. Na nočný lov stačí nasadiť predsádku alebo zasádku a vytvoriť puškohľad s nočným videním.

Obľúbené sú taktiež odolné puškohľady do pohonu s malým zväčšením a veľmi širokým zorným poľom. Samostatnou kategóriou sú termovízne puškohľady.

Doporučené články

Montáž a nastrelenie puškohľadu - ako na to

Poradíme vám s výberom montáže a dozviete sa ako nastreliť puškohľad, či už sa ho chystáte pripevniť na vzduchovku alebo guľovnicu. Článok je určený hlavne pre strelcov začiatočníkov.

Lukáš Hajný,

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz