skip_main skip_menu skip_search

Blog - Main Valiant EPIC

Nové puškohľady VALIANT EPIC

Bc. Michal Kuczaj

Predstavujeme nový rad špičkových puškohľadov VALIANT EPIC. Už názov napovedá, že ide o výsledok spolupráce českých výrobcov Valiant a Epic Airguns. Tieto puškohľady sa môžu pochváliť leptaným krížom FFP, šošovkami ED, vežičkami Zero Stop, variabilným priblížením a mimoriadne odolnou konštrukciou plnenou dusíkom.
Blog - Valiant EPIC 1
Vzduchovka EPIC ONE a puškohľad VALIANT EPIC

SÉRIA EPIC

Predstavujeme nový rad špičkových puškohľadov VALIANT EPIC. Už názov napovedá, že ide o výsledok spolupráce českých výrobcov Valiant a Epic Airguns. Tieto puškohľady sa môžu pochváliť leptaným krížom FFP, šošovkami ED, vežičkami Zero Stop, variabilným priblížením a mimoriadne odolnou konštrukciou plnenou dusíkom.

Zásadnou novinkou puškohľadov EPIC je zámerný kríž umiestnený v prvej fokálnej rovine, čo znamená, že jeho veľkosť sa mení v závislosti od zvoleného priblíženia. Oba modely používajú podobný leptaný kríž so 6 úrovňami červeného podsvietenia, ktorý je v kombinácii s vysokým variabilným priblížením 5-25x vhodný na streľbu na stredné a dlhé vzdialenosti.

Šošovky sú vyrobené zo skla ED (Extra Low Dispersion) a dodatočne potiahnuté antireflexnou vrstvou, čo vo výsledku zaručuje neprekonateľne jasný a ostrý obraz bez efektu chromatickej aberácie. Konštrukcia je navyše plnená dusíkom, čo zabraňuje zahmlievaniu vnútorného optického systému pri prudkých zmenách teploty.

Na reguláciu kríža slúžia otvorené vežičky, ktoré možno vynulovať (Zero Stop) a uzamknúť (Premium Locking System - na ich otočenie je potrebné ich najprv zdvihnúť). Paralaxa je nastaviteľná od 20 yardov do nekonečna pomocou vežičky na ľavej strane puškohľadu. Okulár puškohľadu disponuje dioptrickou korekciou -2,5/+2,5.

Modely EPIC 5-25x56 ED SF SIR FFP MOA a EPIC 5-25x56 ED SF SIR FFP MRAD sa líšia len v jednotkách korekcie (MOA a MRAD) a podľa toho je odlišná aj stupnica zámerného kríža.

Valiant Themys II 10x32 Compact

Zároveň sme doskladnili jeden z najpredávanejších puškohľadov Valiant, konkrétne model Themys II 10x32 SF Compact HFT MRAD, ktorý bol navrhnutý v spolupráci so športovými strelcami špeciálne pre streleckú disciplínu HFT (Hunter Field Target). O tom svedčia aj pevné, 10-násobné zväčšenie a leptaný zámerný kríž bez podsvietenia, ktoré sú pre tento druh športu ideálne.

Páči sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

Autor článku: Bc. Michal Kuczaj

Copywriter

Už od mala ma zaujímalo všetko, čo strieľa, reže, jazdí rýchlo a robí hluk. Medzi moje záľuby patrí grafika, 3D tlač, origami, záhradkárčenie a videohry. Od roku 2023 v spoločnosti Balistas vytváram popisy produktov, píšem články, fotím na bannery a sociálne médiá a obsluhujem 3D tlačiarne.

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz

Pridajte sa k viac ako 100.000 odberateľom a získajte novinky, akcie a recenzie

Prihlásením súhlasíte so spracovaním osobných údajov.