skip_main skip_menu skip_search

Puškohľady s pevným zväčšením

Puškohľad Valiant Themys II 10x32 SF Compact HFT MRAD

3x

Themys II je už druhou generáciou obľúbeného radu zameriavačov od českej spoločnosti Valiant. Tento kompaktný puškohľad bol špeciálne navrhnutý v spolupráci so športovými strelcami pre streleckú disciplínu HFT. K najvýraznejším novým prvkom patria prepracované komíny s funkciou Zero-Stop.
Viac informácií

Typ kríža

Skladom > 50 ks, 17. - 18. 7. u vás

Doprava zdarma Možnosti dopravy

€ 277.3

Balistas Club

Za nákup tohoto produktu získate 210 vernostných diaboliek. Viac o Balistas Club

Záruka:
60 měsíců
Výrobca:
Valiant
EAN:
8594198004299
Katalógový kód:
VL4003

Valiant Ďalšie produkty výrobcu

Popis produktu

Tento kompaktný puškohľad je už druhou generáciou obľúbenej série zameriavačov od českej spoločnosti Valiant. Asi najvýraznejším prvkom v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi sú prepracované komíny s funkciou Zero-Stop. Tento mechanizmus vám umožní uložiť si nastavenú pozíciu komínu pre ľahký a rýchly návrat.

Korekčné komínky sú otvorené, nie je teda nutné ich zakrývať špeciálnou krytkou. Rektifikačný krok je 1/10 MRAD. Korekčné komínky sú dostatočne veľké a presne oddeľujú jednotlivé kľučky, takže ich môžete používať aj s rukavicami. Samotné klikanie je veľmi výrazné, každý klik v prstoch nielen cítite, ale aj zreteľne počujete. Aretácia je výborne vyriešená. Nestane sa, že by došlo k samovoľnému pootočeniu.

Rad Themys ponúka na našom trhu naozaj najlepší pomer cena/kvalita. Puškohľady sa charakterizujú kvalitným dielenským spracovaním a nádherne čistým obrazom. Leptaný sklenený kríž je extrémne odolný voči spätným rázom a je vhodný na všetky vzduchové i palné zbrane bez obmedzenia kalibru.

Medzi základné prednosti puškohľadov Valiant patrí jednodielny tubus z leteckého duralu, ktorý zaručuje vyššiu mechanickú odolnosť.

Vývoj tohto puškohľadu prebiehal v spolupráci so športovými strelcami. Tak vznikol úplne unikátny HFT zámerný kríž. Špeciálna „kill zone“ je určená priamo pre túto športovú disciplínu. Kríž sa nachádza v druhej ohniskovej rovine, takže pri zväčšení zostáva rovnaký.

Pri modelovom rade Themys II sa paralaxa upravuje na ľavom komínčeku. Paralaxa je staviteľná od 10 m do nekonečna. Značka Valiant zapracovala na tom, aby bola chyba paralaxy čo najnižšia. To strelci ocenia najmä pri športovej streľbe.

Vďaka mnohým inovatívnym konštrukčným prvkom sa zorné pole zväčšilo o 30 %, zvýšila sa aj ostrosť obrazu a podanie farieb je vernejšie. Samozrejmosťou je aj korekcia dioptrií.


KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI
– Jednodielny tubus – vyššia mechanická odolnosť

– Otvorené komínky s funkciou Zero-Stop

– Leptaný sklenený kríž

– Čistý obraz

– Antireflexná vrstva

– Dioptrická korekcia

Obsah balenia

  • Puškohľad Valiant Themys II 10x32 SF Compact HFT MRAD
  • Krytky šošoviek
  • Kľúč na nulovanie komínov
  • Páčka na ovládanie zväčšenia
  • Čistiaca handrička na šošovky
  • Imbusové kľúče - 2ks

Parametre

Výrobca:
Valiant
Korekcia: ?
1/10 MRAD
Hmotnosť:
560 g
Celková dĺžka:
275 mm
Dioptrická korekcia: ?
Áno
Fokálna rovina: ?
Druhá
Komíniky: ?
Otvorené
Korekcia paralaxy: ?
Áno
Paralaxa: ?
10 m - nekonečno
Montáž:
Nie
Podsvietenie kríža: ?
Nie
Priemer šošovky objektívu: ?
32 mm
Vonkajší priemer objektívu: ?
40 mm
Vonkajší priemer okuláru: ?
43 mm
Priemer tubusu:
30 mm
Typ kríža:
HFT
Zväčšenie:
10 x
Antireflexná vrstva:
Áno
Záruka:
60 měsíců

Recenzie zákazníkov (3)

4.3

3× hodnotené

Pridať hodnotenie

Ohodnotením súhlasíte s pravidlami publikácie. Po ich overení bude recenzia obratom zverejnená.

Petr

Overený zákazník, z balistas.cz 21.05.2023

Strojový preklad z iného jazyka

Dobrá optika za naozaj dobré peniaze. Sklo je skvelé, aj zameriavací kríž. Nie je čo dodať. Len chvála. Mám doma viper connect a ten má slabší zameriavací kríž. Tento má o niečo silnejší kríž, ale na HFT je skvelý. Jediná výčitka, ale pre mňa dosť zásadná je, ak niekto vymyslel optiku pre HFT, prečo taktické komíny. Tie sú vhodnejšie na FT. Tu by som uvítal kryté a ak taktické tak aj uzamykateľné!!! Pušku nosím v prenosnej taške a na prvej súťaži s touto optikou som pri vydávaní a vkladaní do prenosnej tašky otočil bočnú korekciu o 5 cvaknutí a to je 1,5cm na 30m. Skôr ako som si to uvedomil, 5-krát som minul cieľ. A na posledných dvoch stanovištiach to už bolo 10 kliknutí. Som z toho dosť vytočený a teraz to musím napraviť. Buď zabezpečiť komíny elektrikárskou páskou, alebo komín odobrať, alebo len byť veľmi opatrný pri vkladaní a vyberaní zbrane z prenosnej tašky. Výrobca by to mohol napraviť!!!

Užitočné hodnotenie? Nie (0)

slawol75

Registrovaný užívateľ, z balistas.pl 06.05.2024

Strojový preklad z iného jazyka

Mal som verzi I, preto som si kúpil II. Rád by som si kúpil 10×24 so sieťkou pre hft. Má to svoje nevýhody. Zväčšenie, vežičky a koliesko KZ. Ak to zlepšíte vo verzii x24 a dáte podobnú cenu bude to super :)

  • Ideálne pre HFT, za túto cenu nemá konkurenciu. Primeraná hrúbka zameriavacieho kríža - nestráca sa v tmavom lese. Malá chyba paralaxy. Dobrá muška s kolieskom.
  • Veže, ktoré sa majú zlepšiť. Je veľmi ľahké kliknúť na kôl a ťažko si to všimnúť. Až po výstrele sa pozriete na vežu a je prestavaná. Druhým nedostatkom je zväčšenie. Je o x10 menšie ako v prvej verzii. Bolo by vhodné mať x12 Koliesko na meranie kz lepšie v prvej verzii. Presnejšie vyplnené podľa kz. Tu je okolo neho malý okraj a to nie je dobré....

Užitočné hodnotenie? Nie (0)

Zbyněk

Overený zákazník, z zbrane-vzduchovky.cz 07.12.2022

Strojový preklad z iného jazyka

Užitočné hodnotenie? Nie (2)

Zobraziť všetky recenzie

Dotazy k produktu (0)

S produktom poradíme

Položte svoj dotaz

Podobné produkty

Doporučené články

Montáž a nastrelenie puškohľadu - ako na to

Poradíme vám s výberom montáže a dozviete sa ako nastreliť puškohľad, nech už sa ho chystáte pripevniť na vzduchovku či guľovnicu. Článok je určený hlavne pre strelcov začiatočníkov.

Lukáš Hajný,

Ako vybrať termovíziu a nočné videnie

Aká termovízia či noktovízor sú pre vás to pravé? Prečítajte si náš návod, s ktorým si dokážete vybrať zariadenie presne podľa vlastných potrieb.

Dominik Lehnert,

Ako vybrať kušu

Predstavte si tú zábavu a dobrodružstvo na záhrade s priateľmi či synčekom, ktorého možno kuša neskôr chytí. Tak, že sa bude chcieť stať športovým strelcom. Prvým krokom je ako vybrať kušu, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám a záujmom. V tomto článku zistíte, ako na to.

Bc. Michal Kuczaj,

Nové puškohľady VALIANT EPIC

Predstavujeme nový rad špičkových puškohľadov VALIANT EPIC. Už názov napovedá, že ide o výsledok spolupráce českých výrobcov Valiant a Epic Airguns. Tieto puškohľady sa môžu pochváliť leptaným krížom FFP, šošovkami ED, vežičkami Zero Stop, variabilným priblížením a mimoriadne odolnou konštrukciou plnenou dusíkom.

Bc. Michal Kuczaj,

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz

Pridajte sa k viac ako 100.000 odberateľom a získajte novinky, akcie a recenzie

Prihlásením súhlasíte so spracovaním osobných údajov.