skip_main skip_menu skip_search

Klasika všetkých klasík

Pružinové vzduchovky

Pomáhame s výberom

Pružinové vzduchovky fungujú jednoducho. Stačí natiahnuť, vložiť diabolku, odistiť a vystreliť. Zvládne to aj dieťa. Najväčšou prednosťou pružinoviek je nízka cena. Abyste mohli začať strieľať, nepotrebujete mnoho príslušenstva. Stačí krabička diaboliek a čistenia. Kto túži strieľať na dlhšiu vzdialenosť, tak siahne ešte po puškohľade.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Pružinové vzduchovky

Vzduchovka Kral Arms N-01 S 4,5 mm

Zľava 20%

Pevné mieridlá sú vybavené systémom TRU-GLO, ktorý zaisťuje pohodlné mierenie aj v zlých podmienkach. Zameriavací prístroj je plne nastaviteľný.

Skladom > 100 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 98.8 € 79.1

Pružinové vzduchovky

Vzduchovka Gamo Big Cat 1000 5,5mm

Puška disponuje poly­mérovou pažbou ukončenou gumenou pätkou tlmiacou spätný ráz. Ergonomický tvar pažby prispôsobil výrobca tak, aby si z pušky zastrieľali praváci aj ľaváci.

Skladom 16 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 122.6

Pružinové vzduchovky

Vzduchovka Gamo Big Cat 1000 4,5mm

Zľava 20%

Polymerová pažba je zakončena gumovou bodkou, která slouží k utlumení zpětného rázu. Pažba je vhodná pro pravoruké levoruké střelce.

Skladom 16 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 122.6 € 98.1

Pružinové vzduchovky

Vzduchovka Gamo CF-X 4,5 mm

Zľava 20%

Prvý model od španielskeho výrobcu GAMO, ktorý na vysúvanie používa spodnú páku. Výhodou je, že hlaveň zostáva pevná.

Skladom > 20 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 229.7 € 183.8

Pružinové vzduchovky

Vzduchovka Gamo Whisper X 5,5 mm

Zľava 20%

Moderná vzduchovka s jedinečným dizajnom. Perfektne padnúca pažba a gumová topánka zaručujú maximálne pohodlie. Okrem toho má 11 mm otvor na montáž puškohľadu.

Skladom 12 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 198.0 € 158.4

Pružinové vzduchovky

Vzduchovka Gamo CF-X 5,5 mm

Zľava 20%

Prvý model od španielskeho výrobcu GAMO, ktorý na vysúvanie používa spodnú páku. Výhodou je, že hlaveň zostáva pevná.

Skladom > 20 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 229.7 € 183.8

Pružinové vzduchovky

Vzduchovka SPA LB600 5,5mm

Samozřejmostí je existence manuální pojistky, která brání náhodnému výstřelu. Hlaveň této zbraně je drážkovaná, tudíž je přesná.

Skladom > 20 ks, v piatok 19. 8. u vás

€ 86.9

Pružinové vzduchovky - VYBERTE SI Z PODKATEGÓRIÍ

PRUŽINOVÉ VZDUCHOVKY PODĽA NÁŤAHU

Pružinovky fungujú jednoducho. Stačí ich natiahnuť, vložiť diabolku, odistiť a vystreliť. Zvládne to aj dieťa. Nabíjajú sa najčastejšie zalomením hlavne – zalamovacie vzduchovky, alebo spodnou nabíjacou pákou – vzduchovky so spodným náťahom, tie mají výhodu v podobe pevnej hlavne, čo má pozitívny vplyv na presnosť. Nabíjacia páka a robustnejšia konštrukcia sa prejavuje väčšou hmotnosťou, takže nie sú príliš vhodné pre mladších strelcov. Najmenej častými sú vzduchovky s bočným nabíjaním. Výhody a nevýhody jednotlivých typov dôkladne rozoberáme v článku ako vybrať vzduchovku.

VZDUCHOVKY PODĽA RÁŽE A STRELIVA

Vzduchovky sú tiché a bezpečné. Strieľať môžete kľudne na záhrade. Na výber je z dvoch kalibrov, 4,5 mm a 5,5 mm. Pokiaľ hodláte naháňať desiatky v papierovom terči, doporučujeme siahnuť po štytiapolke. Milovníkom deštrukčnej streľby zase urobí najväčšiu radosť päťapolka. Pre rekreačnú streľbu na plechovky sú ideálne vzduchovky na oceľové broky, napríklad od amerických výrobcov Crosman a Daisy.

NAJLACNEJŠIE VZDUCHOVKY PRE ZAČIATOČNÍKOV

Streľba zo vzduchovky cibrí telo aj myseľ a je možné s ňou začať už v útlom veku, samozrejme pod dohľadom dospelej osoby. Mnohí z nás začínali strieľať napríklad so starou Sláviou od starého otca. Najväčšou prednosťou pružinovek je cena. Abyste mohli začať strieľať, nepotrebujete mnoho príslušenstva. Stačí krabička diaboliek a čištenia. Kto túži strieľať na dlhšiu vzdialenosť, tak siahne ešte po puškohľade alebo rovno po sete vzduchovky s puškohľadom. Zostáva len vybrať vhodné terče a zábava môže začať.

ŠPORTOVÉ PRUŽINOVÉ VZDUCHOVKY SA VYROVNAJÚ PCP

Pokiaľ máte  pláne vyraziť s pružinovkou na súťaže, musíte siahnuť hlbšie do vrecka. Pre športovú streľbu sú určené vzduchovky na diabolky ráže 4,5 mm. Takéto robí napríklad nemecký Weihrauch alebo anglický Air Arms. Cenovo sa vyrovnajú najlacnejším PCP vzduchovkám, ale presnosťou ich s prehľadom predbehnú.

Doporučené články

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz