skip_main skip_menu skip_search

Čistá zbraň je vizitkou každého strelca

Oleje a čistenie na zbrane

Pri zbraniach väčšinou platí jednoduché pravidlo – starajte sa o ňu a ona sa postará o vás. Pri vzduchovkách pravidelné čistenie možná nie je až takým dôležitým faktorom ako u ostrých zbraní, ale rozhodne by sa na neho nemalo zabúdať. Len čistá zbraň sa vám odvďačí spoľahlivosťou, presnosťou a bude slúžiť po dlhú dobu.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Čistenie

Čistenie Venox Expert Set 4,5 mm + 5,5 mm

11x

Vysokokvalitná čistiaca súprava pre vzduchovky a malokalibrové pušky kalibru 4,5 mm a 5,5 mm. Všetko, čo potrebujete na dôkladné vyčistenie zbrane, v praktickom puzdre.

Skladom > 100 ks, v streda 7. 6. u vás

€ 15.5

Kefky

Čistiaca kefka 9 mm

3x

Táto kefa je určená na čistenie hlavne plynových zbraní kalibru 9 mm. Umožňuje vyčistiť usadeniny, ktoré sa tvoria v hlavni po výstrele.

Skladom 4 ks, v streda 7. 6. u vás

€ 1.8

Čistenie

Ošetrujúca sada na zbrane Ballistol

Tento praktický set od nemeckého výrobcu F.W. Klever obsahuje všetky dôležité prípravky na dokonalé ošetrenie vašej zbrane.

Skladom > 20 ks, v streda 7. 6. u vás

€ 43.3

Oleje na čistenie zbrane

Ballistol Robla Solo Mil extra čistiaci prostriedok 65ml

2x

Vybrať ten najlepší olej na zbrane nie je vůbec jednoduché. Existuje ich totiž nespočetne mnoho: antikorózne oleje, mazacie oleje, oleje na pažby, oleje v spreji či tekuté a pod. Inak vyberáme olej na vzduchovku a inak na ostreľovaciu pušku. Pokiaľ sa vám z toho točí hlava, vsaďte na osvedčenú klasiku ako Ballistol alebo Nanoprotech, tie zaručene nesklamú.

Skladom > 20 ks, v streda 7. 6. u vás

€ 5.2

Čistenie

GNG Čistič optiky 100 ml

Čistič optiky GNG je moderný prostriedok na čistenie sklenených a plastových povrchov. Ľahko odstraňuje odtlačky prstov, mastnotu a najmenšie čiastočky prachu. Vďaka absencii alkoholu je veľmi šetrný ku všetkým citlivým povrchom a antireflexným vrstvám.

Skladom 5 ks, v streda 7. 6. u vás

€ 7.9

Oleje na čistenie zbrane

Brunox Lub&Cor 400ml

Vynikajúci konzervačný olej nielen na zbrane. Vytvára kompaktný film, ktorý chráni pred vlhkosťou a agresívnymi vplyvmi. Vytláča vodu.

Skladom, v streda 7. 6. u vás

€ 11.1

Oleje a čistenie - VYBERTE SI Z PODKATEGÓRIÍ

PRAVIDELNÉ ČISTENIE A ÚDRŽBA ZBRANE

Ako každý iný nástroj aj zbrane potrebujú pravidelnú údržbu. Predĺžite tým ich životnosť a zaistíte správne fungovanie vnútorných mechanizmov. Nie je to nič zložité a zvládne to skutočne každý.

OLEJE NA ZBRANE

Každý strelec vie, že kľúčom k úspechu je mať kvalitný olej na čistenie zbrane. V našej ponuke ich nájdete hneď niekoľko. Môže sa zdať, že vybrať si ten najlepší olej na zbrane nie je úplne jednoduché, ale pokiaľ si neviete rady, tak vedzte, že s olejom Ballistol nikdy nešliapnete vedľa. Jeho generáciami overená receptúra dobre čistí aj lubrikuje a naviac je šetrná k drevu aj koži.

Na skutočne dôkladné čistenie doporučujeme zakúpiť Nanoprotech Gun Cleaner. Obsahuje totiž nanočastice, ktoré vyplnia mikrotrhliny a zbavia tak vašu zbraň zbytkov strelného prachu, olova a iných nečistôt. Držitelia palných zbraní by nemali prehliadnuť oleje Tetra Gun, ktoré dokážu účinne rozpúšťať usadeniny.

PRÍSLUŠENSTVO NA ČISTENIE ZBRANÍ

Pred čistením je dobré sa zásobiť užitočnými doplnkami, ktoré vám celý proces výrazne uľahčia a taktiež urýchlia. Na najzákladnejšiu údržbu sa skvele hodí boresnake, čo je čistiaca šnúra na zbrane so zabudovanými štetinkami na hrubé nečistoty. Sú dostupné v celej rade rôznych kalibrovov.

Nielen pre vzduchovky je užitočná Sada čistenia Megaline, ktorá spravidla obsahuje mosadznú kefku, plastovú štetinovú kefku a filcovú lacetku. Tieto sety vám pomôžu vyčistiť vašu zbraň trochu dôkladnejšie. Stačí si len vybrať správny kaliber. Pre fajnšmekrov doporučujeme výborné sady na čistenie zbraní od americkej značky Real Avid.

Doporučené články

Montáž a nastrelenie puškohľadu - ako na to

Poradíme vám s výberom montáže a dozviete sa ako nastreliť puškohľad, či už sa ho chystáte pripevniť na vzduchovku alebo guľovnicu. Článok je určený hlavne pre strelcov začiatočníkov.

Lukáš Hajný,

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz