skip_main skip_menu skip_search

Máte dotaz? Sme tu pre vás Michal +420 778 772 453, Po–Pia, 8:00–16:00

Zbierajte vernostné diabolky a šetrite na nákupe

icon_in_basket 0 Prázdny
Marek Děngl

Mirka

Váš košík je prázdny

Pridajte do neho vybraný tovar. Premýšľate, kde začať?

Prehliadnite si najpredávanejšie kusy alebo našu poradňu.

Dôležitá súčasť loveckej výbavy

Poľovnícke svietidlá

Pomáhame s výberom

Každý poľovník dobre vie, že sa na nočnom love len ťažko obíde bez ručného svietidla s veľkým dosvitom. Poľovnícke svietidlo pomôže nielen s cestou temným lesom, ale taktiež pri dohľadávaní zveri. Pri pohybe v lese sa hodí červené svetlo, ktoré je pre zver aj lovcov menej rušivé. Dôležitá je tiež dlhá výdrž batérie.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Poľovnícke svietidlá

Sada bateriek Wuben H8

Maximálny dojazd, o tom to celé je. Oslnivý svetelný tok 1800 lm generovaný diódou LED poteší aj tých najnáročnejších používateľov. Dosah 1 km je naozaj špičkový.

Skladom 19 ks, v utorok 26. 9. u vás

€ 134.5

Poľovnícke svietidlá

Baterka Wuben T70 camo

Svetelný výkon 4200 lúmenov a dosah až 250 metrov. To je výkon, ktorý skutočne stojí za to. A podľa normy IP68 vydrží v každej situácii.

Skladom 19 ks, v utorok 26. 9. u vás

€ 102.8

Poľovnícke svietidlá

LED baterka Fenix TK25 Red

Taktická baterka s vysoko odolným telom v čiernej farbe. Tento model uľahčuje lov a taktické činnosti v nočných podmienkach.

Skladom 1 ks, v utorok 26. 9. u vás

€ 103.2

ČO TAK SVIETIDLO NA GUĽOVNICU?

Lovecká baterka musí odolať spätnému rázu, o extrémnej odolnosti voči vodě a pod. snáď nemá cenu ani hovoriť. A ako pripevniť svietidlo na zbraň? Jednoducho. Stačí zvoliť taktické svietidlo, ideálne s priemerom tela 25,4 mm (1"), a vybrať vhodnú montáž. Určite sa oplatí zaobstarať si diaľkový spínač, v praxi totiž nemôžete neustále meniť úchop zbrane kvôli rozsvieteniu baterky.

FAREBNÉ FILTRE SÚ VEĽMI UŽITOČNÉ

Veľkým plusom je možnosť využiť farebné filtre, prípadne viac farebných režimov svietenia. Príklad. Skúsili ste niekedy rozsvietiť biele svetlo v úplnej tme? Potom určite viete, že okamžite stratíte nočné videnie. Každému ľudskému oku trvá okolo 15-25 min, než si znovu privykne na tmu. Červené a zelené svetlo je šetrnejšie pre oči a naviac nie je toľko demaskujúce. Skvelým príkladom poľovníckeho svietidlá s farebnými filtrami je Fenix HT18, tie naviac oslnia 1500 lumenmi a extrémnym dosvitom 925 m. Dokonca ho možno pomocou montáže pripevniť na zbraň.

POĽOVNÍCKE SVIETIDLO UĽAHČÍ DOHĽADANIE

Bohužiaľ nie vždy zostane zver po zásahu „v ohni”. Potom nasleduje dohľadanie, ktoré je obzvlášť v noci veľmi náročné. V takom prípade je samozrejme najlepší poľovnícky pes, ale vedeli ste, že existuje svietidlo, ktoré dokáže zvýrazniť farbu (krv)? Primos Bloodhunter, ako už názov napovedá, disponuje špeciálnym optickým filtrom, ktorý zvýrazňuje farbu (krv) a neutralizuje farby okolitého prostredia. K dostaniu je aj kompaktnejšia varianta. Na prehľadanie veľkého priestoru je bezkonkurenčné ručné svietidlo Wuben H8 s dosvitom 1 km. Obvykle po úspěšném dohľadaní a vzdaniu pocty zveri nasleduje vyvrhnutie, tu majú výhodu čelovky, pretože k tomu poľovník potrebuje voľné ruky.

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz