skip_main skip_menu skip_search

Malé rozmery, veľké výsledky

Pištoľové kuše

Pomáhame s výberom

Pištoľová kuša je oproti reflexnej či kladkovej kuši menšia. Aj cez drobnú konštrukciu však dokáže šípu udeliť poriadnu silu. Najsilnejšie pištoľové kuše z našej ponuky disponujú napínacou silou 80 lb (36 kg). Tým prekoná aj mnohé lovecké luky. Na krátku vzdialenosť sú to rozhodne veľmi účinné zbrane a vystrelené šípy dosahujú prekvapivú priebojnosť.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Pištoľové kuše

Pištoľová kuša Beast Hunter Aligator TCS2 čierná

2x

Pištoľová kuša Beast Hunter Aligator TCS2 je najvyšším modelom vo svojej kategórii. Má napínaciu silu 80 lb a využíva spoľahlivý systém nabíjania COBRA, ktorý skracuje čas prestojov medzi výstrelmi. Rýchlosť vypusteného šípu je približne 185 fps (56 m/s).

Skladom na centrálnom sklade, 8. - 11. 12. u vás

€ 52.4

Pištoľové kuše

Pištoľová kuša Beast Hunter Aligator TCS2 zelená

Pištoľová kuša Beast Hunter Aligator TCS2 je najvyšším modelom vo svojej kategórii. Má napínaciu silu 80 lb a využíva spoľahlivý systém nabíjania COBRA, ktorý skracuje čas prestojov medzi výstrelmi. Rýchlosť vypusteného šípu je približne 185 fps (56 m/s).

Skladom 13 ks, 7. - 8. 12. u vás

€ 52.4

Pištoľové kuše

Pištoľová kuša Steambow AR-6 Stinger II Compact 35lbs

Steambow AR-6 Stinger II Compact je pištoľová opakovacia kuša so zásobníkom na 6 šípok a napínacou silou 35 libier. Vďaka vysoko odolnému sklo-karbonovému lučisku dosahuje kinetickej energie až 10 J, čo je porovnateľné s kušami, ktoré majú napínaciu silu okolo 80 lbs.

Skladom 3 ks, 7. - 8. 12. u vás

€ 250.5

PRINCÍP FUNGOVANIA A VYUŽITIE PIŠTOĽOVEJ KUŠE

Kuše pištoľové vystreľujú šípy pomocou mechanickej sily. Okrem menších rozmerov sa od svojich reflexných a kladkových súrodencov odlišujú taktiež menšou napínacou silou, ktorá však rozhodne nie je zanedbateľná. Rozmedzie sa pohybuje od 50 lb po 80 lb. Pre porovnanie: pri kladkovej alebo reflexnej kuši hovoríme o sile náťahu okolo 175 lb a vyššie.

PIŠTOĽOVÁ KUŠA JE NA REKREAČNÚ STREĽBU AKO STVORENÁ

Ľahká obsluha, nízka nákupná cena a mnoho zábavy. Stačí dostatok šípov a vhodné dopadisko. Doporučiť môžeme najmä pištoľové kuše od firmy Mankung, ktoré vďaka osvedčenému nabíjaciemu mechanizmu typu Cobra dosahujú vysokého výkonu a pritom sa ľahko naťahujú.

BEZPEČNOSŤ PRI STREĽBE Z KUŠE

Rozhodne nepodceňujte bezpečnosť. Vystrelené šípy letia rýchlosťou presahujúcou 50 m/s a sú schopné na krátku vzdialenosť prestreliť aj veľmi tvrdú prekážku. Kvalitné dopadisko je nutnosťou. Pre kuše platia jasné a špecifické pravidlá: nikdy nestrkajte prsty do dráhy tetivy a nikdy nestrieľajte s kušou naprázdno. Tetivu občas namažte tukom, aby dlho vydržala.

Doporučené články

Montáž a nastrelenie puškohľadu - ako na to

Poradíme vám s výberom montáže a dozviete sa ako nastreliť puškohľad, nech už sa ho chystáte pripevniť na vzduchovku či guľovnicu. Článok je určený hlavne pre strelcov začiatočníkov.

Lukáš Hajný,

Vzduchovky s tureckými koreňmi

Turecké vzduchovky predstavujú fenomén, ktorý stále evolvuje a neprestáva prekvapovať novými technickými riešeniami a nápaditými dizajnovými prvkami.

Ako sa starať o zbrane?

V tomto článku sa dozviete, prečo zbrane čistiť a ako pri tom postupovať. Povieme si tiež niečo k čistiacim a konzervačným prípravkom. Najprv si povieme, ako čistiť palné zbrane. Potom sa pustíme aj do čistenia plynoviek.

Lukáš Hajný,

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz