skip_main skip_menu skip_search

Trochu iné olovká...

Závažie

Pomáhame s výberom

Perkusné strely sú dostupné v mnohých tvaroch a hmotnostiach a je len na vás, pre ktoré sa rozhodnete. Spravidla sú z olova a ich váha se udáva v grainoch (1 grain = 0,0648 gramov). U nás si ich môžete zaobstarať v kalibre .45 nebo .50. Máme aj špeciálne závažia s tesniacimi krúžkami vhodné na dlhodobé nosenie v hlavni.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

PERKUSNÉ STRELIVO NIE SÚ LEN ODLIEVANÉ OLOVENÉ GULE

Prvé perkusné strely mali podobu jednoduchých gúľ odlievaných z olova. Tento generáciami overený spôsob sa v praxi už mnohokrát osvedčil a nie je na ňom nič zlého. Pokiaľ však hľadáte strelivo s lepšími balistickými vlastnosťami, rozhodne neprehliadnite našu ponuku.

OGIVÁLNE STRELY ALEBO SABOT, TO JE O ČO TU BEŽÍ

Môžete si vybrať ogiválne strely alebo treba model Maxiball s tesniacimi krúžkami. Tie sú priamo prispôsobené k dlhodobému noseniu v hlavni. Za zmienku stoja tiež podkaliberné strely Sabot so závažím potiahnutým meďou v špeciálnom plastovom puzdre. Tento typ taktiež ponúka veľmi dobré utesnenie hlavne.

OLOVOM TO NEKONČÍ

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek model, nezabudnite si vybrať odpovedajúci kaliber. Nemenej dôležitý je aj správny typ strelného prachu a jeho navážka. S tým vám už bohužiaľ nemôžeme pomôcť, pretože čierny prach ani perkusné zápalky nie je možné posielať prepravnou spoločnosťou a preto je nutné si ich kúpiť v kamennej predajni.

Doporučené články

Montáž a nastrelenie puškohľadu - ako na to

Poradíme vám s výberom montáže a dozviete sa ako nastreliť puškohľad, či už sa ho chystáte pripevniť na vzduchovku alebo guľovnicu. Článok je určený hlavne pre strelcov začiatočníkov.

Lukáš Hajný,

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz