skip_main skip_menu skip_search

Máte dotaz? Sme tu pre vás Michal +420 778 772 453, Po–Pia, 8:00–16:00

Zbierajte vernostné diabolky a šetrite na nákupe

icon_in_basket 0 Prázdny
Marek Děngl

Mirka

Váš košík je prázdny

Pridajte do neho vybraný tovar. Premýšľate, kde začať?

Prehliadnite si najpredávanejšie kusy alebo našu poradňu.

Pôvodne zastrašovali nepriateľa

Nože motýliky, balisongy

Pomáhame s výberom

Motýlikové nože, motýliky alebo balisongy sú zatváracie nože s rukoväťou pozdĺžne rozdelenou na dve časti. Názov získali vďaka špecifickému pohybu pri otváraní a zatváraní noža, ktorý pripomína pohyb krídiel motýľa. Táto technika slúžila k zastrašovaniu nepriateľa, dnes se jedná o druh športu a umenie.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Nože motýliky, balisongy

Nôž Kandar N130 motýlik

2x

Jde o motýlkový nůž s čepelí z počerněné nerezové oceli ve tvaru Drop Point s hladkým ostřím. Skvěle se hodí jako bojový nůž.

Skladom 5 ks, v utorok 26. 9. u vás

€ 9.2

Nože motýliky, balisongy

Nôž Joker JKR615 motýlik

1x

Jde o zahnutý nůž typu motýlek s ozdobným potiskem lebek s růžovýma očima na čepeli i na hliníkové rukojeti. Hodí se pro každodenní nošení.

Skladom 5 ks, v utorok 26. 9. u vás

€ 22.3

Nože motýliky, balisongy

Motýľový nôž Ganzo G766-BK

Ganzo G766-BK je ultraľahký motýlikový nôž, ktorý umožňuje naučiť sa množstvo vizuálne pútavých trikov, ale uspokojí aj viacero každodenných potrieb. Základom konštrukcie je odolný kompozit G10, v ktorom je umiestnená čepeľ Clip Point z pevnej nehrdzavejúcej ocele 440C.

Skladom 10 ks, v utorok 26. 9. u vás

€ 46.8

Nože motýliky, balisongy

Nôž Joker Motýlik N101N Zamak

Nôž typu motýlik s netradičnými črienkami vyrobenými z materiálu nazývaného Zamak (zliatina zinku a prvkov hliníka, medi a horčíka). Čepeľ typu clip-point je vyrobená z osvedčenej nehrdzavejúcej ocele 420.

Skladom 8 ks, v utorok 26. 9. u vás

€ 17.9

Zatváracie vreckové nože

Nôž Mikov Kostka

Mikov Kostka je praktický nôž s veľmi neobvyklým systémom otvárania, ktorý sa najviac podobá nožom typu motýlik. Názov „Kostka“ je odvodený od tvaru noža v zatvorenom stave. Na otvorenie noža je potrebné otočiť obe časti rukoväte o 180°.

Dočasne nedostupný

€ 27.4

Detail

Nože motýliky, balisongy

Motýlik Kandar N94

Tento nôž balisong/motýlik uspokojí akúkoľvek požiadavku každodennej potreby, ale zároveň s ním môžete vykonávať aj zaujímavé triky. N94 má celokovovú nitovanú konštrukciu a klasickú „T“ poistku, ktorá zabraňuje samovoľnému otvoreniu. Čepeľ profilu Drop Point výrobca zhotovil z nerezovej ocele a opatril ju kamuflážnou úpravou – črienky sú kovové a tiež s kamuflážnym povrchom.

Dočasne nedostupný

€ 9.8

Detail

VYUŽITIE MOTÝLIKOV

V súčasnosti má nôž veľmi špecifické využitie. Majitelia ho používajú najčastejšie k zábave. Takzvane s ním flipujú. Ide o triky, ktoré vychádzajú z bojového umenia. Pretože nepriateľ nevedel, kde sa nachádza čepeľ, nemohol dobre reagovať na útok.

HISTÓRIA BALISONGOV

Nôž je známy pod názvom balisong predovšetkým na Filipínach. Po druhej svetovej vojne ho do USA priviezli vojaci. U nás bol onedlho zakázaný, o to väčšiu obľubu si získal u pouličných gangov. Dnes je motýlik vo väčšine západných zemí zakázaný, u nás je jeho vlastníctvo legálne.

NOŽE ZNAČIEK BENCHMADE A JOKER

Španielsky Joker je známy tým, že vyrába kvalitné nože za normálne peniaze. Ich motýliky patria k úplnej klasike. Kalifornský Benchmade vyrába nože už viac ako tri desiatky rokov. Delí ich do troch akostných tried: zlatá, čierna, modrá.

Doporučené články

Montáž a nastrelenie puškohľadu - ako na to

Poradíme vám s výberom montáže a dozviete sa ako nastreliť puškohľad, nech už sa ho chystáte pripevniť na vzduchovku či guľovnicu. Článok je určený hlavne pre strelcov začiatočníkov.

Lukáš Hajný,

Vzduchovky s tureckými koreňmi

Turecké vzduchovky predstavujú fenomén, ktorý stále evolvuje a neprestáva prekvapovať novými technickými riešeniami a nápaditými dizajnovými prvkami.

Ako sa starať o zbrane?

V tomto článku sa dozviete, prečo zbrane čistiť a ako pri tom postupovať. Povieme si tiež niečo k čistiacim a konzervačným prípravkom. Najprv si povieme, ako čistiť palné zbrane. Potom sa pustíme aj do čistenia plynoviek.

Lukáš Hajný,

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz