skip_main skip_menu skip_search

Tradičná výroba už od počiatku

Opinel

Opinel

Opinel je jedna zo značiek, ktorá by mala v hlave utkvieť každému z nás. Ide o tradičný nôž, s ktorým sme sa v živote určite stretli. Začiatky tejto značky sa datujú až k začiatku 19. storočia a rodinnému kováčstvu nesúcom meno Opinel.

Prvý svetoznámy nôž, ako ho poznáme, však vyrobil až Joseph Opinel, teda tretia generácia kováčov v svojej rodine. Ten vznikol až roku 1890. Hromadnej výroby sa však svet dočkal až v roku 1897, kedy sa na trhu objavilo tucet nožov označených len číslami 1-12. Tie boli odstupňované podľa veľkosti. Prvá továreň a skutočná masová výroba však začali až v roku 1901 v Pont de Gevoudaz.

AKO VYZERÁ PRAVÝ OPINEL?

Typický zatvárací nôž Opinel má vo väčšine prípadov jednotný vzhľad — rovná drevená rúčka so sklopným ostrím, ktoré zaisťuje otočný prsteň. Takto vyzerá pravý Opinel.

OPINEL DNES

Spoločnosť Opinel dnes však nevyrába len klasické hubárske nože Opinel, vyrába taktiež nože kuchynské, steakové, ale tiež napríklad nože detské či záhradnícke. V našej ponuke sa najčastejšie objavujú klasické hubárske nože Opinel.

Tie môžu mať ostrie z nerezovej alebo uhlíkovej oceli. Rukoväť potom tvoria vo väčšine prípadov kvalitné bukové drevo vytvarované tak, aby vhodne sedelo ako do ruky, tak aj do vrecka. Medzi najobľúbenejšie modely v našej ponuke patrí záhradnícky nôž Opinel 8 so špeciálne tvarovanou rukoväťou a Opinel 12 s uhlíkovou čepeľou.

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Hubárske nože

Opinel 8 Inox vínovo červená

Novinka

1x

N°8 je tradičný skladací nôž od francúzskej spoločnosti Opinel. Drevená rukoväť padne do ruky každému a čepeľ je vyrobená z pevnej nehrdzavejúcej o­cele.

Skladom 1 ks, v utorok 6. 12. u vás

€ 14.1

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz