skip_main skip_menu skip_search

Máte dotaz? Sme tu pre vás Michal +420 778 772 453, Po–Pia, 8:00–16:00

Zbierajte vernostné diabolky a šetrite na nákupe

icon_in_basket 0 Prázdny
Marek Děngl

Mirka

Váš košík je prázdny

Pridajte do neho vybraný tovar. Premýšľate, kde začať?

Prehliadnite si najpredávanejšie kusy alebo našu poradňu.

Pre najnáročnejšie úlohy

Taktické svietidlá strana 4 od 4

Pomáhame s výberom

Na taktické svietidlá sú kladené vysoké nároky. Musia byť vysoke spoľahlivé, odolné proti pádom, otrasom a vode. Na ich spoľahlivosti totiž môžu závisieť aj životy. Vysoký svetelný tok je nutnosťou a zaisťuje ho obyčajne moderná CREE LED dioda. Nájdete tu taktiež svietidlá na zbrane. Medzi najobľúbenejšie patria české LED svietidlá Fenix.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

SVIETIDLÁ NA ZBRANE

Ako pripevniť svietidlo na dlhú zbraň? Jednoducho, stačí vybrať svietidlo s priemerom tela 25,4 mm (1") a vybrať vhodnú montáž. Je dobré zaobstarať si diaľkový spínač, v praxi zrovna nechcete neustále meniť úchop zbrane kvôli rozsvieteniu baterky. Pokiaľ chcete svietidlo na pištoľ, musí mať na ráme montážnu lištu.

VOJENSKÉ A POLICAJNÉ SVIETIDLÁ

Od klasickej baterky ich spoznáte hneď na prvý pohľad kvôli atypickým tvarom. Prečo nie je svietidlo valcovitého tvaru pre vojakov úplne ideálne? Potrebujú čítať mapy v noci alebo  pripevniť svetlo na zbraň či k taktickej veste tak, aby svetlo svietilo vždy pred neho. Toto zvládne napríklad multifunkčné svietidlo Armytek Wizard V3, ktoré naviac zastane aj funkciu čelovky. Dôležitou, ale často nezanedbateľnou vlastnosťou je možnosť využiť farebné filtre, prípadne viac farebných režimov svietenia. Príklad. Skúsili ste niekedy rozsvietiť biele svetlo v úplnej tme? Potom určite viete, že okamžite stratíte nočné videnie. Každému ľudskému oku trvá okolo 15-25 min, než si znovu privykne na tmu. Červené a zelené svetlo je šetrnejšie pre oči a naviac nie je toľko demaskujúce. Zdanlivo maličkosti, ale pre vojaka to môže byť otázka života a smrti. O extrémnej odolnosti voči vode a podobne  snáď nemá cenu ani hovoriť.

VÝKONNÉ SVIETIDLÁ FENIX A ARMYTEK

Všetky náročné požiadavky spĺňajú bojom preverené svietidlá Fenix a Armytek. Disponujú modernými diódami CREE® LED čo majú vysoký výkon a dlhú životnosť. To však za predpokladu, že majú dobré napájanie, na baterke preto nešetrite.

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz