skip_main skip_menu skip_search

Máte dotaz? Sme tu pre vás Michal +420 778 772 453, Po–Pia, 8:00–16:00

Zbierajte vernostné diabolky a šetrite na nákupe

icon_in_basket 0 Prázdny
Marek Děngl

Mirka

Váš košík je prázdny

Pridajte do neho vybraný tovar. Premýšľate, kde začať?

Prehliadnite si najpredávanejšie kusy alebo našu poradňu.

Do prírody aj na bežné využitie

Lovecké a poľovnícke nože

Pomáhame s výberom

Nôž je jednou z najdôležitejších súčastí výbavy poľovníka. Lovecký nôž sa vyznačuje pevnou čepeľou odolnou proti opotrebeniu. Na rukoväte sa tradične používa drevo, parožie či kosť. Moderné rukoväte sú z pryže či plastu. Máme tu sťahováky, vyvrhováky, zavazáky alias zarazáky aj univerzálne lovecké nože s pílkou.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Nože

Nôž Joker Desollador Huron CN-74 11 cm

1x

Štýlový univerzálny lovecký nôž Joker má špeciálne tvarovanú čepeľ so špáradlom, ktoré uľahčuje manipuláciu so zverou.

Skladom 1 ks, v utorok 26. 9. u vás

€ 71.1

Nože s pevnou čepeľou

Nôž Kandar N49

Kandar N49 je úctyhodných rozmerov poľovnícky nôž s jednodielnou konštrukciou Full Tang, ktorý sa skvele hodí na dlhé výpravy či pobyt v teréne. Dokonale v sebe spája estetické aj funkčné prednosti.

Skladom 4 ks, v utorok 26. 9. u vás

€ 13.5

Nože

Nôž Joker Jabato CT-27 14 cm

Univerzálny lovecký nôž s pevnou čepeľou z martenzitickej nehrdzavejúcej ocele MoVA 1.4116 a ručne vyrezávanou rukoväťou z jelenieho parohu.

Skladom 4 ks, v utorok 26. 9. u vás

€ 99.2

Nože s pevnou čepeľou

Nôž Kandar N46

Nôž Kandar N-46 je ťažkou váhou medzi nožmi s pevnou čepeľou. Vďaka konštrukcii full táng je ideálnym kandidátom na survivalový nôž na ťažkú prácu v ťažkých podmienkach. Spoločne s nožom dostaneme nylonové puzdro.

Skladom 9 ks, v utorok 26. 9. u vás

€ 15.1

Nože

Nôž Joker Campero CM112-P 10,5 cm

Klasický model strednej veľkosti od španielskeho výrobcu Joker obsahuje najlepšiu kombináciu materiálov. Nôž je vhodný na outdoorové aktivity, ako je bushcraft a survival.

Skladom 5 ks, v utorok 26. 9. u vás

€ 87.3

Nože s pevnou čepeľou

Nôž Joker Nessmuk Olive Wood

1x

Joker Nessmuk je luxusný robustný nôž s ladnými tvarmi vyrobený z prvotriednych materiálov vhodný najmä na bushcraft alebo ako survival nôž, ale ocenia ho aj priaznivci prakticky všetkých outdoorových aktivít. Nôž sa dodáva spolu s elegantným ručne vyrobeným koženým puzdrom.

Skladom 6 ks, v utorok 26. 9. u vás

€ 79.0

Univerzálne lovecké nože

Nôž Joker CL59 stamina

Stylový myslivecký nůž s full-tang konstrukcí, která se vyznačuje vysokou odolností proti mechanickému poškození. Nerezové ostří se snadno udržuje.

Skladom 9 ks, v utorok 26. 9. u vás

€ 77.4

Nože

Nôž Joker Canadiense CB114 10,5 cm

Outdoorový nôž s pevnou čepeľou Joker Canadiense CB114 je nevyhnutnou súčasťou každého bushcraftu alebo výpravy za prežitím

Skladom 10 ks, v utorok 26. 9. u vás

€ 75.0

Nože s pevnou čepeľou

Nôž Kandar N50

Kandar N50 je úctyhodných rozmerov poľovnícky nôž s jednodielnou konštrukciou Full Tang, ktorý sa skvele hodí na dlhé výpravy či pobyt v teréne. Dokonale v sebe spája estetické aj funkčné prednosti.

Dočasne nedostupný

€ 11.6

Detail

Nože

Nôž Benchmade 15004 HUNT

Čistý lovecký nôž 15004 HUNT je špeciálne vytvorený pre potreby lovcov a traperov. Jeho hlavnou výhodou je masívna jednodielna celokovová čepeľ, ktorá umožňuje presné manévrovanie s nožom, čo je rozhodujúce pri činnostiach, ako je napríklad porážanie alebo sťahovanie kože. Súčasťou noža je aj špáradlo.

Dočasne nedostupný

Cena nebola stanovená

Detail

Nože

Nôž Benchmade 15006 HUNT

Čistý lovecký nôž 15006 HUNT je špeciálne vytvorený pre potreby lovcov a traperov. Jeho hlavnou výhodou je masívna jednodielna celokovová čepeľ, ktorá umožňuje presné manévrovanie s nožom, čo je kľúčové pri činnostiach, ako je napríklad porážanie mäsa alebo sťahovanie kože.

Dočasne nedostupný

Cena nebola stanovená

Detail

AKÉ SÚ VLASTNOSTI NOŽA NA LOV?

Lovecké nože bývajú niekedy označované taktiež ako poľovnícke. Nájdete ich, rovnako ako väčšinu iných typov, vo variante s pevnou aj zatváracou čepeľou. Dôležitá je jej vysoká odolnosť proti opotrebeniu. Preto sa väčšinou robia z kvalitnej nerezovej oceli. Tvar čepele je vždy prispôsobený konkrétnemu účelu. Nože s úzkou a pevnou čepeľou sa hodia na vykosťovanie, oblá čepel je typická pre sťahováky, zahnutá čepeľ zase pre páraky. Užitočné sú nože s pílkou, hodia sa na rezanie dreva aj kostí.

Klasická rukoväť z dreva, kostí, kože či parohov je plne funkčná a k tomu elegantná. Dnes sa čím častejšie na rukoväť používa aj polymér, ten je veľmi odolný.

POĽOVNÍCKE NOŽE OSVEDČENÝCH VÝROBCOV

Švédske Eka sa zaoberá hlavne výrobou poľovníckych a zberateľských nožov. Existuje už viac ako 127 rokov a vďaka dlhoročnej tradícii sú jej výrobky prepracované do posledného detailu. Ďalšie nože zo Švédska reprezentuje Morakniv. Sú to takmer nesmrteľné nože za vynikajúcu cenu. Nože Joker zase reprezentujú dobrý pomer cena výkon. Séria Hunt firmy Benchmade býva označovaná ako najmodernejšie poľovnícke nože na svete.

Doporučené články

Montáž a nastrelenie puškohľadu - ako na to

Poradíme vám s výberom montáže a dozviete sa ako nastreliť puškohľad, nech už sa ho chystáte pripevniť na vzduchovku či guľovnicu. Článok je určený hlavne pre strelcov začiatočníkov.

Lukáš Hajný,

Vzduchovky s tureckými koreňmi

Turecké vzduchovky predstavujú fenomén, ktorý stále evolvuje a neprestáva prekvapovať novými technickými riešeniami a nápaditými dizajnovými prvkami.

Ako sa starať o zbrane?

V tomto článku sa dozviete, prečo zbrane čistiť a ako pri tom postupovať. Povieme si tiež niečo k čistiacim a konzervačným prípravkom. Najprv si povieme, ako čistiť palné zbrane. Potom sa pustíme aj do čistenia plynoviek.

Lukáš Hajný,

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz