skip_main skip_menu skip_search

PCP vzduchovky

Vzduchovka Evanix Rex 5,5mm

Vzduchovka REX korejské firmy Evanix. Přesná jednoranná zbraň s dalekým dostřelem. Vzduchovka je dodávána s quickfill adaptérem. Nastavitelná spoušť. Manometr v jednotce BAR.
Viac informácií

Skladom 2 ks, 26. - 27. 6. u vás

Doprava zdarma Možnosti dopravy

€ 693.8

Predaj od 18 rokov ?

Balistas Club

Za nákup tohoto produktu získate 530 vernostných diaboliek. Viac o Balistas Club

Záruka:
24 měsíců
Výrobca:
Evanix
EAN:
201820104789
Katalógový kód:
REX55

Evanix Ďalšie produkty výrobcu

Popis produktu

Firma Evanix prináša na trh netradičnú vzduchovku REX. Tento model zaraďujeme medzi moderné zbrane nielen vďaka unikátnemu dizajnu. Jej charakteristickými rysmi sú presný dostrel a spoľahlivosť.

Vďaka pištoľovej rukoväti rýchlo zistíte, o akú praktickú zbraň sa jedná. Nabíjať sa vám bude jednoducho. Technika nabíjania je podobná starým winchestrovkám - k prebitiu musíte odklopiť lučík a natiahnuť ho do maximálnej polohy. Pre spätné vrátenie lučíka je na zbrani umiestnená poistka. Spúšť je vyrobená z kovu, jej nastaviteľný odpor zaručí lepšiu presnosť streľby.

Pre vyššiu mieru bezpečnosti osadil výrobca na vzduchovku manuálnu poistku. Značenie je jednoduché: F - odistené a S - zaistené.

Vzduchovka Evanix Rex 5,5 mm je určená na streľbu na dlhšie vzdialenosti, takže by ste mali zvážiť dokúpenia puškohľadu. Ten bez akýchkoľvek problémov uchytíte 22 mm weaver lištu (dĺžka 185 mm). 

Puška sa radí medzi jednoranové zbrane, diabolka sa vkladá priamo do určeného žliabku. Využiť môžete všetky škály diaboliek, ako so špičkou, tak aj s plochou hlavičkou.

Pažbu vzduchovky zakončuje mohutná tlaková fľaša s plastovou pätkou na konci. Kartuš naplníte pomocou quickfill adaptéra, ktorý je vhodný na fľašu s hadicou, alebo ručnú pumpu. Ďalším pozitívom je manometer, ktorý vás informuje o použiteľnom tlaku (v jednotkách BAR) a skrutka pre vypustenie kartuše. Nespornou výhodou je dostatočná dĺžka hlavne, ktorá dosahuje 500 mm a slúži ako predpažbie zbrane. Hlaveň je dvojplášťová bez možnosti montáže ďalšieho moderátora zvuku.

Praktická skúsenosť s Evanix REX

Táto zbraň je originálne vyrábaná na ďaleko vyššie výkony a je jedna z najpresnejších vysokovýkonných vzduchoviek. Toto naozaj môžeme potvrdiť. Počas testovania sme s puškou dosiahli vysokej presnosti s minimálnym rozptylom. Oceňujeme aj nízku hmotnosť, puška váži iba 2500 g. Značnú prednosť predstavuje veľká kartuša, ktorá pri sile 16 joulov postačí na veľký počet výstrelov. Škoda, že výrobca neumiestnil pod hlaveň lištu pre uchytenie dvojnožky.

 

 

 

Obsah balenia

  • puška REX
  • Quickfill Adaptér

Produkt je zaradený v týchto kategóriách

Videá (2)

Vzduchovka Evanix Rex 5,5mm

Vzduchovka Evanix Rex 5,5mm

Vzduchovka Evanix Rex 5,5mm

Vzduchovka Evanix Rex 5,5mm

Parametre

Výrobca:
Evanix
Kaliber: ?
5,5 mm / .22
Strelivo:
Diabolky
Úsťová rýchlosť: ?
240 m/s
Energia: ?
50 J
Hmotnosť:
2500 g
Celková dĺžka:
920 mm
Dĺžka hlavne:
500 mm
Mieridlá:
Nie
Montážna lišta:
Ano
Materiál pažby:
Kov
Pohon: ?
PCP
Záruka:
24 měsíců

Pomáhame s výberom

Doporučené strelivo (1)

Recenzie zákazníkov (0)

Ohodnoťte tovar ako prvý a pomôžte iným s výberom.

Pridať hodnotenie

Ohodnotením súhlasíte s pravidlami publikácie. Po ich overení bude recenzia obratom zverejnená.

Dotazy k produktu (0)

S produktom poradíme

Položte svoj dotaz

Podobné produkty

Doporučené články

Ako vybrať vzduchovku?

Vzduchovka je strelná zbraň využívajúca k fungovaniu stlačený vzduch. Pokiaľ máte viac ako 18 rokov, môžete si ju zaobstarať bez zbrojného preukazu.

Ako plniť PCP vzduchovky

V tomto článku sa pozrieme na to, ako naplniť PCP vzduchovku. Pre tých, ktorí nie sú na tento proces zvyknutí, to môže byť trochu mätúce. Všetko preto vysvetlíme od začiatku.

Vzduchovky s tureckými koreňmi

Turecké vzduchovky predstavujú fenomén, ktorý stále evolvuje a neprestáva prekvapovať novými technickými riešeniami a nápaditými dizajnovými prvkami.

Ako sa starať o zbrane?

V tomto článku sa dozviete, prečo zbrane čistiť a ako pri tom postupovať. Povieme si tiež niečo k čistiacim a konzervačným prípravkom. Najprv si povieme, ako čistiť palné zbrane. Potom sa pustíme aj do čistenia plynoviek.

Lukáš Hajný,

Videorecenzia: Vzduchovka FX IMPACT M3

Tentoraz sme testovali streľbu z najobľúbenejšieho modelu švédskeho výrobcu FX Airguns – PCP vzduchovky FX Impact M3. Pozrite sa, ako to dopadlo.

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz