skip_main skip_menu skip_search

Hladký chod a stabilný výkon

Vzduchovky s plynovým piestom

Pomáhame s výberom

Moderné vzduchovky s plynovým piestom sa navonok od bežných pružinoviek príliš nelíšia. Vnútri sa však nachádza piest naplnený inertným plynom, ktorý im prináša rad výhod. Vzduchovky s gas piestom sa môžu pochváliť nižším spätným rázom a preto sú šetrnejšie k optike. Ruka v ruke ide lepšia konzistencia streľby a nižšia hlučnosť.
Čítať viac

Chcete sa niečo opýtať?

Sme tu pre vás

Michal M

Michal

Zavolajte +420 778 772 453, Po–Pia, 8–16 hod.

Napíšte info@balistas.sk

Položiť otázku

Vzduchovky s plynovým piestom - VYBERTE SI Z PODKATEGÓRIÍ

DEFINÍCIA VZDUCHOVKY S PLYNOVÝM PIESTOM

Tieto vzduchovky poháňa plynom natlakovaný piest namiesto pružiny. Preto majú stabilnejší výkon a menší spätný ráz.

VZDUCHOVKY S PLYNOVÝM PIESTOM ZARUČUJÚ STABILNÝ VÝKON

Na vonok sa síce tvária ako klasické pružinovky, ale nenechajte sa zmiasť vzhľadom. Pružinu totiž nahradil piest naplnený inertným plynom, napríklad dusíkom – odtiaľ názov Nitro piest, alebo stlačeným vzduchom. Vzduchovky s gas piestom sa môžu pochváliť nižším spätným rázom a vibráciami. Zdá sa to byť pri vzduchovkách zbytočné, veď spätný ráz v ramene ani nepocítite, ale pri najsilnejších pružinových vzduchovkách majú tieto rázy na svedomí mnoho rozladených puškohľadov. Plynový piest sa s optikou kamaráti omnoho lepšie. Výhodou GAS piestu je taktiež lepšia konzistencia streľby, dlhšia životnosť a v neposlednom rade nižšia hlučnosť.

Lídrom na trhu je španielsky výrobca Gamo so svojou radou Gamo IGT (Inert Gas Technology), ktorú novo obohatili aj vzduchovky so zásobníkom. Pozadu sa snaží nezostať turecký Hatsan s radou Vortex a láka strelcov na priaznivú cenu.

Doporučené články

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz