Rady a návody
Ako plniť PCP vzduchovky
V tomto článku sa pozrieme na to, ako naplniť PCP vzduchovku. Pre tých, ktorí nie sú na tento proces zvyknutí, to môže byť trochu mätúce. Všetko preto vysvetlíme od začiatku.
##skip_main ##skip_menu ##skip_search
Mirka
Váš košík je prázdny
Pridajte do neho vybraný tovar. Premýšľate, kde začať?
Prehliadnite si najpredávanejšie kusy alebo našu poradňu.
Prvotriedny český bullpup vybavený tými najmodernejšími komponentmi, ako
je nový vyvážený ventil, externe nastaviteľný regulátor, rozmerné power
plenum, nečokovaná CZUB hlaveň, magnetický zásobník a precízne
spracovaný spúšťový mechanizmus. To všetko je ukryté v odolnej, ale
kompaktnej konštrukcii typu bullpup, kompletne zhotovenej na CNC strojoch.
Skladom na centrálnom sklade, 16. - 17. 7. u vás
€ 2 443.8
Za nákup tohoto produktu získate 1800 vernostných bodov. Viac o Balistas Club
Predstavujeme EPIC ONE - novú ikonu svetoznámej spoločnosti EPIC AIRGUNS so sídlom v Českej republike. Tím EPIC zúročil všetky skúsenosti získané z výroby úspešného modelu TWO a pretavil ich do jeho kompaktného nástupcu typu bullpup. Vysoká kvalita spracovania je zrejmá zo všetkých strán - napríklad hlavný monoblok vzduchovky je vyrobený z jedného kusu kovu na 5-osom CNC stroji.

Tento bullpup sa môže pochváliť novým a regulovateľným HIGH-POWER vyváženým ventilom, ktorý zaručuje dosiahnutie maximálneho výkonu pri minimálnom napnutí bicej pružiny, čím uľahčuje naťahovanie nabíjacej páky. Zároveň redukuje plytvanie vzduchom a tým zvyšuje počet výstrelov na jedno naplnenie. Predpätie kladivka je možné regulovať zvonka pomocou skrutky umiestnenej nad botkou.
Kartušu s maximálnym pracovným tlakom až 300 barov (4350 PSI) možno plniť pomocou dodávaného plniaceho pinu s klasickým priemerom 1/8“ kompatibilným so štandardnou rýchlospojkou. Na vzduchovke sa nachádzajú 2 manometre - jeden na indikáciu aktuálneho tlaku v kartuši, druhý pre tlak v externe nastaviteľnom regulátore, ktorý možno priloženým kľúčom nastaviť v rozmedzí od 50 do 190 barov (vždy postupujte podľa inštrukcií v manuáli).
Na dosiahnutie ešte konzistentnejšej úsťovej rýchlosti je regulátor doplnený o rozmerné power plenum (63cc pri verzii s 420mm hlavňou a 95cc pri 550mm a 700mm hlavni).
Vzduchovky EPIC ONE sú osadené nečokovanou hlavňou CZUB (Česká zbrojovka Uherský Brod) s 12 drážkami a stúpaním 17,7”. Koniec hlavne je vybavený závitom 1/2UNF na montáž moderátora hluku. Karbonový plášť (shroud) slúži na spevnenie hlavne a zároveň umožňuje predpätie hlavne (harmonický tuning).
Vzduchovky s dĺžkou hlavne 420mm a 550mm sú navyše osadené integrovaným moderátorom hluku typu K-Baffle, taktiež zakončeným závitom 1/2UNF.
Verzia so 700mm hlavňou je po odskrutkovaní segmentu s 1/2UNF závitom a odhalení závitu M27x1 kompatibilná s moderátorom hluku EPIC AIRGUNS alebo úsťovou brzdou.

Vďaka barrel kitu možno ľubovoľne meniť dĺžku hlavne a celkovú ráž vzduchovky. Sada obsahuje všetko potrebné (hlaveň, karbonový shroud so závitom M27x1, adaptér pre moderátor 1/2UNF, kryt závitu 1/2UNF, transfer port a nabíjaciu ihlu).
Na dosiahnutie tých najlepších výsledkov s ťažkými diabolkami a slugmi je k dispozícii aj barrel kit s nečokovanou polygonálnou hlavňou Lothar Walther (6 drážok so stúpaním 17.7”).
Séria ONE je vybavená novým systémom predpätého zásobníka s magneticky uzatvárateľnou krytkou. Na jeho naplnenie stačí pretočiť vnútornú časť a vložiť prvý náboj, ktorým sa uzamkne rotačný mechanizmus. Vďaka malým rozmerom zásobník nenarušuje celkový vzhľad vzduchovky a nijako neprekáža pri manipulácii. Navyše pojme projektily dlhé až 14mm.
Vďaka chytrému riešeniu bullpup dosahuje model ONE mimoriadne kompaktné rozmery a zároveň je vzduchovka perfektne vyvážená. Na zaistenie čo najpohodlnejšej streľby je pažba vybavená dĺžkovo nastaviteľnou botkou s zdrsnenou styčnou plochou a QD úchytom na ramenný popruh. Bag Rider viditeľný na fotografiách nie je súčasťou balenia.
Na správne zalícenie slúži pogumovaná lícnica, ktorú možno ľubovoľne posúvať po 11mm rybine tiahnucej sa po celom hlavnom bloku vzduchovky. Rovnako tak je posuvná aj zvýšená Picatinny lišta sklonená až o 30 MOA, uľahčujúca nastavenie puškohľadu pre streľbu na tie najväčšie vzdialenosti.
Možno dokúpiť aj Top Rail EPIC ONE - tuningovú Picatinny lištu s radom M-LOK slotov po stranách alebo montážnu platformu Arca-Swiss pre verzie s 580cc a 300cc karbonovou kartušou.

Na uchytenie ďalšieho príslušenstva môžete využiť dve krátke Anschütz UIT lišty po stranách hlavne alebo rad M-LOK slotov umiestnených medzi botkou a štandardným gripom typu AR-15.
Spúšťový mechanizmus bol vyladený do najmenších detailov. Pomocou niekoľkých skrutiek môžete regulovať odpor spúšte, chod prvej aj druhej fázy a výšku aj natočenie spúšťového jazýčka. Spoľahlivá páčková poistka je umiestnená hneď pred spúšťou, takže na odistenie zbrane nemusíte odvracať pozornosť od cieľa. Ľahko prehoditeľná nabíjacia páka s extrémne hladkým chodom je pri vzduchovkách EPIC už samozrejmosťou.
EPIC ONE je k dispozícii v troch konštrukčných variantoch:

POZNÁMKA - Vzduchovka EPIC ONE ponúka početné možnosti regulácie vnútorných aj vonkajších komponentov a niektoré úpravy si vyžadujú rozsiahle znalosti vzduchových zbraní typu PCP. Vždy postupujte podľa používateľského manuálu - pri nesprávnom postupe riskujete nenávratné poškodenie vzduchovky a stratu záruky.
Ohodnoťte tovar ako prvý a pomôžte iným s výberom.
Ohodnotením súhlasíte s pravidlami publikácie. Po ich overení bude recenzia obratom zverejnená.