skip_main skip_menu skip_search

PCP vzduchovky

Vzduchovka Evanix Blizzard S10 SL 5,5mm

Krásně a přesně zpracovaná vzduchovka, na kterou se můžete plně spolehnout. Spoušť je regulovatelná do stran, stejně i její odpor.
Viac informácií

Tento tovar už nemáme v ponuke
Pozrite sa na podobné produkty skladom

Záruka:
24 měsíců
Výrobca:
Evanix
EAN:
201820104767
Katalógový kód:
BLIZZARDS10SL55

Evanix Ďalšie produkty výrobcu

Podobné produkty

Popis produktu

Firma Evanix patrí medzi špičku na trhu vo výrobe PCP zbraní. Blizzard S10 SL je veľmi podobný modelu Rainstorm SL. Jediným rozdielom je celková dĺžka, dĺžka hlavne a kapacita kartuše. Tento model má nabíjanie riešené cez klasickú bočnú páku. Vďaka tomuto riešeniu je nabíjanie veľmi rýchle. Na prvý pohľad vás zaujme krásne spracovaná drevená pažba, ktorá je vyrobená z tureckého dreva sepetia. Tvar lícnice je univerzálny a vďaka tomu ju môže používať ľavák i pravák. Pažbu ukončuje nastaviteľná gumená pätka.

Puška je dodávaná s novými zásobníkmi, ktoré firma Evanix vyvíjala pre všetky svoje pušky. Zásobníky sú predtočené vždy pri vkladaní diaboliek, preto nie je potrebný mechanizmus na ich otáčanie. Podobný systém využíva firma Daystate …

Blizzard S10 SL nie je vybavený mieridlami, preto odporúčame dokúpiť kvalitný puškohľad. Na jeho uchytenie vám poslúži montážna lišta 11 mm.

Puška je vybavená manometrom, ktorý vám umožní sledovať použiteľný tlak v kartuši. Vďaka tomu budete schopní odhadnúť počet zostávajúcich výstrelov. Odporúčame plniť na maximálny tlak 230 barov. Objem vzduchovej kartuše je 280 cm3.

Počas streľby nebudete musieť nabíjať stále dookola, vzduchovka kalibru 5,5 mm je vybavená zásobníkom na 10 ks diaboliek. Výrobca myslel aj na poistku pre zaistenie pred nechceným výstrelom, takže o vaše bezpečie je postarané. Ďalším plusom je, že si môžete nastaviť odpor aj pozíciu spúšte.

Je málo vecí, na ktoré sa môžete spoľahnúť, ale jedna z nich je práve táto zbraň. Zbrane sú vyrábané na vysoké výkony až okolo 60 joulov. Pre náš trh je výkon obmedzený na 16J. Kaliber 5,5 mm je vhodný hlavne pre lov, alebo deštrukčnú streľbu. Na terčovú streľbu doporučujeme pušku kalibru 4,5 mm.

Praktická skúsenosť s Evanix Blizzard S10 SL

Modely Rainstorm a Blizzard sú bestsellery značky EVANIX. Vďaka tomu, že ich výroba prebieha už 10 rokov, majú všetky muchy vychytané. Pre nás je jednoznačným pozitívom jednoduchá konštrukcia a výborná ovládateľnosť. Presnosť streľby je porovnateľná s drahšími modelmi. Výhodou je aj to, že sú konštrukčne stavané na ďaleko vyššie výkony. Jediná nevýhoda je chýbajúci regulátor tlaku pre ešte presnejšiu streľbu. Ten si však môžete dokúpiť. Ak vám nevadí vyššia hmotnosť a dĺžka zbrane, tak je jednoznačnou výhodou tohto modelu väčšia kapacita výstrelov. Presnosť je porovnateľná s modelmi Rainstorm.

Obsah balenia

  • Puška
  • Zásobník 2ks
  • Návod

Videá (1)

Evanix Blizzard S10 SL

Parametre

Výrobca:
Evanix
Strelivo:
Diabolky
Kaliber: ?
5,5 mm / .22
Úsťová rýchlosť: ?
240 m/s
Energia: ?
16 J
Hmotnosť:
3300 g
Celková dĺžka:
1030 mm
Dĺžka hlavne:
530 mm
Mieridlá:
Nie
Montážna lišta:
Ano
Kapacita zásobníka:
10
Materiál pažby:
Buk
Záruka:
24 měsíců

Pomáhame s výberom

Doporučené články

Ako vybrať vzduchovku?

Vzduchovka je strelná zbraň využívajúca k fungovaniu stlačený vzduch. Pokiaľ máte viac ako 18 rokov, môžete si ju zaobstarať bez zbrojného preukazu.

Ako plniť PCP vzduchovky

V tomto článku sa pozrieme na to, ako naplniť PCP vzduchovku. Pre tých, ktorí nie sú na tento proces zvyknutí, to môže byť trochu mätúce. Všetko preto vysvetlíme od začiatku.

Naposledy navštívené produkty

+420 778 772 453 Po–Pia, 8–16 hod. Položiť dotaz